Kladská se opravuje: posune se zastávka MHD a omezí doprava

Ilustrační foto | Zdroj: Google Maps
Ilustrační foto | Zdroj: Google Maps

Ulice Kladská směrem z Hradce Králové na Slatinu se od pondělí 25. března začíná opravovat. Po jejím novém povrchu se auta a vozy hromadné dopravy mohou opět začít prohánět začátkem srpna tohoto roku. 

Rekonstrukce bude stát přes 30 milionů korun. Z toho 25,5 milionů korun na opravy získal Královéhradecký kraj z evropkého rozpočtu, zbytek potřebných financí půjde z krajské kasy. 

Kladská ulice se zcela uzavře

Opravy na Kladské ulici se dotknou veškeré dopravy. „Práce budou realizovány v prostoru křižovatky ulic Kladská, Piletická a Librantická za úplné uzavírky ulice Kladské pro veškerý provoz,“ uvedl Stanislav Blažek z Policie České republiky. 

Řidiči, kteří pojedou na obec Černilov, budou odkláněni již v Hradci Králové na ulici Bratří Štefanů. Platí to zejména pro nákladní vozidla nad 3,5 tuny anebo dálkové autobusy. Objížďka pro ně povede přes Třebechovice pod Orebem, Librantice a Újezd do Libřic a zpět na silnici II/308. 

Osobní doprava se omezí pouze částečně

Osobním vozidlům a linkovým autobusům hromadné dopravy bude průjezd Slatinou částečně umožněn. Směrem na Librantice, respektive do obce Divec, se obyvatelé dostanou. „Do uzavřeného úseku však bude povolen vjezd pouze pro vozidla stavby a v krajním případě i pro vozidla IZS,“ doplnil ještě Stanislav Blažek.

Posunutí zastávky MHD

Rekonstrukce ulice Kladská s sebou přinese malé změny v MHD. Nástupní zastávka Slatina na Svinarské ulici se totiž pro spoje linky č. 5 přesune o 60 metrů. 

Cestující tak na „pětku“, která jezdí směrem na Terminál hromadné dopravy a do Divce, budou nastupovat od pondělí 25. března do neděle 28. dubna na posunuté zastávce. Ta se zároveň sloučí s výstupní zastávkou. „Rekonstrukce části Kladské ulice a její uzávěra si vynutila změnu části trasy linky č. 5 ve Slatině. Ostatní zastávky zůstávají na svém místě, jízdní řád se nemění,“ informoval Dopravní podnik města Hradec Králové. 

Do konce dubna pojedou spoje č. 5 ulicí U jednoty. Jízdní řády MHD se změn dočkají až ve druhé etapě oprav silnice, která začíná koncem dubna 2013.  

O plánové rekonstrukci ulice Kladská jsme informovali také v článku Silnice z Hradce do Slatiny se opraví, slíbili to krajští radní 

Rekonstrukce s sebou přinese i nové chodníky a veřejné osvětlení. Druhá etapa stavby je plánovaná od začátku května do začátku srpna 2013. Podle informací z Policie ČR a z Královéhradeckého kraje budou práce pokračovat po ulici Kladské směrem do Hradce Králové až na konec obytné zástavby místní části Slatina.

Ilustrační foto Ilustrační foto
Uzavírka Kladské ulice | Zdroj: Google Maps Uzavírka Kladské ulice | Zdroj: Google Maps

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Slatina má novou ulici. Jmenuje se Pod Spáleníkem

V lokalitě nové příměstské zástavby městské části Slatina v Hradci Králové vznikla nová ulice, která ponese název Pod Spáleníkem. Pojmenování na základě návrhu komise místní samosprávy a doporučení komise pro pojmenování ulic v pondělí schválili zastupitelé. Ve městě vzniknou…
Čtěte více

Podloubí na Velkém náměstí by se mělo začít opravovat v příštím roce

Opravami podloubí, ulic V Kopečku a Rokitanského a náměstí Jana Pavla II. by měla začít revitalizace Velkého náměstí v historickém centru Hradce Králové. Vedení radnice má připravený nový plán oprav této části historického centra a nyní má k dispozici revizi a doplnění studie…
Čtěte více

Město se chce zásobit ochrannými prostředky. Obává se druhé vlny koronaviru

Primátor města Alexandr Hrabálek se minulý týden sešel s představiteli městských organizací, aby společně zhodnotili dosavadní situaci týkající se koronaviru. Zástupci městských organizací byli poté vyzváni, aby se začali připravovat na možnou druhou vlnu koronaviru a…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme