Štítky: | Magistrát | Nábřeží | kiosky |

Kiosek na nábřeží se začal opravovat. Jeho kolegovi na protější straně v létě bude radnice hledat nájemce

Kotěrův kiosek obestavěli lešením.
Kotěrův kiosek obestavěli lešením. | autor: MMHK

Kotěrův kiosek na Eliščině nábřeží začíná město opravovat. Kiosek stojí na okraji Pražského mostu. Celková revitalizace vyjde na necelých 3,5 milionu korun včetně DPH. Práce mají být dokončeny na podzim letošního roku, v příštím roce by mělo být vypsáno výběrové řízení na nového nájemce. Ještě během léta chce město začít s hledáním nájemce také do protějšího kiosku na stejném břehu Labe.

„Předmětem revitalizace kiosku je obnova architektonického řešení z doby vzniku, tedy podle plánů architekta Jana Kotěry, ale s přihlédnutím na využitelnost v dnešní době. Součástí těchto oprav jsou mimo jiné obnova celkového pláště, vnitřních povrchů, obnova střechy i doplnění historicky významné půlkruhové markýzy, která byla z kiosku zhruba před padesáti lety odstraněna,“ říká náměstkyně primátora Věra Pourová, do jejíž gesce spadají městské organizace včetně Správy nemovitostí Hradec Králové, která opravu kiosku zajišťuje. Revitalizace bude nadále spočívat ve výměně elektroinstalace, repase a výrobě replik dřevěných oken a nových dveří a opravy nové elektrické lampy na konci mostní zdi. Dále zde také budou probíhat restaurátorské průzkumy odboru památkové péče Hradec Králové. Práce by měly být dokončeny na podzim letošního roku. V průběhu příštího roku by město mohlo hledat nového nájemce.

V několika následujících letních měsících bude vypsáno také výběrové řízení na nájemce druhého kiosku, který stojí na protější straně na Eliščině nábřeží. „Jelikož se jedná o kulturní památku, tak jsme od památkářů dostali návrh několika podmínek, které by měl budoucí nájemce dodržet. Vyloučeno je například využití vyžadující odvětrání prostoru, z čehož plyne, že zde nebude moci být třeba rychlé občerstvení užívající fritování, smažení a další tepelné úpravy potravin,“ vysvětluje náměstkyně Pourová. Budoucí nájemce by také neměl kiosek stavebně upravovat nebo zde umístit reklamu v nesouladu se stanoviskem odboru památkové péče. Všechny podmínky, které bude muset potenciální nájemce splňovat, musí ještě před vypsáním výběrového řízení schválit Rada města. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Majitelé podniků, kteří museli mít během karantény zavřeno, mohou žádat o finanční příspěvek od města

O příspěvek do výše až 25 tisíc korun budou moci žádat hradečtí podnikatelé už od konce tohoto týdne. Tento příspěvek by měl zmírnit dopady, které způsobil nouzový stav. Opatření je součástí programu Antivirus. Záměr posvětili už také hradečtí zastupitelé. O tuto pomoc bude…
Čtěte více

Program Antivirus už je v pohybu. Město nechce poplatky za předzahrádky, o další pomoc budou muset podnikatelé žádat

Opatření, která mají zmírnit dopady spojené s nouzovým stavem, již fungují. Od minulého týdne mohou nájemci podávat žádosti o prominutí nájemného z nebytových prostor ve vlastnictví města, v pátek vešla v platnost novela vyhlášky, na základě které poplatek za zábor veřejného…
Čtěte více

Koronavirus: V kraji je 175 pozitivních případů a 69 vyléčených. Hradecký magistrát se otevírá veřejnosti

K nedělnímu podvečeru hlásí hygienici v Královéhradeckém kraji 175 nakažených lidí koronavirem. Z toho je již 69 vyléčených. V Hradci Králové je nakažených 58 (vyléčených 21), v Jičíně 20 (vyléčených 7), v Náchodě 62 (vyléčených 36), na Rychnovsku 17 (vyléčených 2) a v Trutnově…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme