Kino Centrál má finanční problémy

Královéhradecké kino Centrál, které provozuje společnost Filmcentrum vlastněná městem, se potýká s vážnými finančními problémy.
V roce 2001 kino navštívilo přes 95 tisíc diváků, v loňském roce však návštěvnost poklesla na polovinu. Podle Tuháčka stojí za úbytkem diváků multikino Cinestar, které zahájilo provoz v říjnu 2001. To má sice dražší vstupné, ale vlastní přednostní práva na premiéry. "Město doplácí na jeden lístek v Centrálu 27 korun," řekl náměstek primátora Alois Tuháček. Již příští týden by se osudem dříve oblíbeného kina měla zabývat na mimořádném zasedání městská rada. "Není snaha kino zrušit, ale snížit náklady na jeho provoz," dodal náměstek primátora Josef Malíř. Radní tak uvažují o tom, že kromě provozování kinosálu by objekt mohl sloužit i k jiným účelům. "Jednou z možností je sloučení s knihovnou," dodal Tuháček. Příspěvková organizace Filmcentrum provozuje v Hradci Králové kromě kina Centrál ještě kino Mladých a letní kino. I v těchto zařízeních došlo s otevřením multikina k poklesu návštěvnosti, v porovnání s Centrálem však nebyl tak dramatický. Kino Centrál a letní kino přitom prošla v loňském roce rozsáhlou rekonstrukcí celkem za více než 7 milionů korun.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme