Jeden byt, jedno placené parkování. Náměstkyně tak chce řešit málo místa na hradeckých sídlištích

Za parkování by se mohlo platit i na sídlištích.
Za parkování by se mohlo platit i na sídlištích. | autor: hradeckralove.cz

Za parkování by se v budoucnu podle návrhu náměstkyně hradeckého primátora Věry Pourové (ANO) platilo v celém městě. Její návrh je takový, že by každý byt měl nárok na jedno parkovací místo. Pokud rodina vlastní aut víc, parkovali by pak někde dál. Chtěla by tak vyřešit zoufalou situaci zejména na sídlištích. Návrh chce představit všem politickým stranám. Informaci přináší Hradecký deník.

 

O nápadu zavést ve městě systém rezidenčního parkování hovořila náměstkyně pro správu majetku pro Deník už na konci února. „Moje vize je taková, že každý byt bude mít nárok na jedno parkovací místo. Bude za to muset něco málo zaplatit, ale místo bude mít garantované. Pokud se ale rozhodne mít pět aut, ty další čtyři si bude muset dát někam dál,“ vysvětlila tehdy svůj návrh Pourová.

I přes rozpačité reakce některých politiků v čele s primátorem Alexandrem Hrabálkem (ODS) se Pourová myšlenky nevzdala a prezentovala ji v dopravní komisi. „Její členové mi potvrdili, že je to jediná možnost řešení parkování ve městě a přivítali by to. Slíbila jsem, že svolám jednání napříč stranami, které jsou v zastupitelstvu, a budu zjišťovat, zda by ta myšlenka měla podporu,“ říká nyní náměstkyně.

Parkovací místo by pak podle Pourové měli garantování lidé s trvalým bydlištěm v Hradci Králové. Ona i další politici se shodují na tom, že radnice nesmí opakovat chybu z roku 2007, kdy svěřila vybírání parkovacích poplatků v centru města na 30 let společnosti ISP. Pourová ujišťuje, že parkovné na sídlištích by si město vybíralo samo.

Ve městě je však málo parkovacích míst. „Město sice nemá povinnost zřídit každému tolik parkovacích míst, kolik on si představuje, ale uvědomujeme si, že v některých lokalitách je těch míst opravdu málo. Osobně bych chtěla jít tou cestou, aby vznikaly i na sídlištích parkovací domy,“ říká Pourová. Jenže to už je otázka mnohamilionových investic.

Podle primátora Pourová pracuje na uceleném materiálu k rezidenčnímu parkování, on se vyjádří, až potom, co se s ním seznámí. Souhlasí s tím, že by se s ním měli seznámit i všechny zastupitelské kluby. „Protože tak závažné opatření směřující k případné regulaci parkování musí být rozhodně konsenzuální,“ vysvětluje Hrabálek.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
23.11.2020 08:15
občan HK (neregistrovaný)
Otázka zní:
.....kampak tak asi zaparkují návštěvy trvale bydlících seniorů, kteří již nejsou schopni své plné obslužnosti???

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Může být pod Velkým náměstím parkoviště? Zjistí se to díky 25 metrů hlubokým vrtům

Začátkem tohoto týdne byl na Velkém náměstí zahájen inženýrskogeologický průzkum, který určí strukturu a přesný rozsah podzemních vrstev v oblasti, kde projektanti prověřují možnost výstavby podzemního parkoviště. Celkově budou provedeny tři vrty, v blízkosti Mariánského…
Čtěte více

Za parkování se v Hradci bude opět platit od čtvrtka 30. dubna

V Hradci Králové bude parkovací systém v provozu od čtvrtka 30. dubna. Kontrola parkovacích karet či úhrady parkovného a případný postih ze strany městské policie bude však v následujících dnech ještě v režimu domluvy a především informování, že systém zpoplatněného parkování v…
Čtěte více

Pravidla pro přidělování vyhrazených stání pro invalidy se v Hradci změní

Hradec Králové bude přidělovat parkovací místa pro invalidy podle nových pravidel. Ve městě jsou jich zhruba čtyři stovky a jsou vyhrazena na konkrétní registrační značku automobilu. Doposud město tato místa přidělovalo bez omezení držitelům průkazů ZTP a ZTP/P v místě…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme