Štítky: | Mileta | Stavba | supermarket | kaufland | křižovatka mileta |

Kaufland u křižovatky Mileta je v patové situaci. Povolení má, ale stavět nemůže

Rekonstrukci křižovatky Mileta plánuje Hradec Králové už desítky let.
Rekonstrukci křižovatky Mileta plánuje Hradec Králové už desítky let. | autor: hradeckralove.cz

Další supermarket Kaufland má vyrůst u křižovatky Mileta v Hradci Králové, dokud se ale nevyřeší stavba samotné křižovatky, zůstává na mrtvém bodě i stavba obchodního domu. I přes to, že projekt má stavební povolení, chybí mu dostačující dopravní napojení a oplocené staveniště tak leží ladem, uvádí Hradecký deník. 

Od loňského léta se situace kolem stavby supermarketu Kaufland u Milety nijak nezměnila. „Z mého pohledu je situace už druhým rokem na mrtvém bodě. Vykáceli jsme prales poblíž křižovatky, investor si převzal Kaufland a rád by stavěl,“ uvedl pro Hradecký deník Robert Prix, jednatel projekční kanceláře ArchaPlan. V minulosti také proběhl spor ohledně velikosti prodejní plochy Kauflandu.

„Obchodní středisko má v územním rozhodnutí některé podmínky, za kterých se může stavět. Jednou z nich je, že se napojí na novou křižovatku Mileta,“ vysvětlil aktivista z Kruhu pro občanskou společnost (KOS) a současně nový zastupitel za Piráty Aleš Dohnal.

Plány na křižovatku Mileta nyní řeší v Hořicích

„Dokud se nevyřeší celá Mileta, zůstane ta ostuda tak, jak je teď,“ uvedl Prix. Dohnal dodal, že chybu udělal stavební úřad už tím, že vydal územní rozhodnutí s nejasnou příjezdovou cestou: „Kaufland se stal rukojmím neschopnosti hradeckého stavebního úřadu. Sice si nemyslím, že by tam supermarket měl stát, ale na druhou stranu se mi nelíbí, že žadatel získal veškerá povolení a stavět stejně nemůže.“ 

Nejnovější návrh křižovatky leží už více než rok na stole hořického stavebního úřadu. A člen sdružení KOS Dohnal tvrdí, že podle jeho informací musí být stanovisko úřadu negativní. Návrh města podle něj není v souladu se zákonem. Celý projekt rekonstrukce Milety pak považuje za zbytečně megalomanský.

„V roce 2023 má být otevřena část dálnice D35 z Opatovic na Vysoké Mýto, která Miletě uleví a dostane kamiony pryč z města. Myslíme si tedy, že utratit desítky milionů korun za obří projekt, který bude plně využitý jen zhruba rok nebo dva, nemá smysl,“ uzavřel Dohnal s tím, že po odklonění nákladní dopravy z města by stačila skromnější a jednodušší rekonstrukce Milety. 

Podobu křižovatky Mileta řeší město už od šedesátých let. Jedním z pozůstatků megalomanského plánu je silniční násep, kterým je u stanice záchranné služby ukončena Benešova Třída. Z něho mělo původně ústit mimoúrovňové napojení na Gočárův okruh. Mezi zašlapané projekty patří i třípatrová varianta křižovatky s kruhovým objezdem, které stál v cestě nedostatek financí.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
21.11.2018 10:11
Jiří Komárek (neregistrovaný)
Křižovatka u Milety
Doporučil bych jakési organizaci KOS aby denně její členové stáli na této křižovatce v dlouhých kolonách. Že se stejně neprojevili proti nevzhledné stavbě Medium, která zabrala velkou část zeleně a vypadá jako kasárna.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradec Králové letos dokončí investiční akce za téměř 300 milionů. Které?

Které projekty hodlá v letošním roce město Hradec Králové začít či dokončit? Necelých 300 milionů korun půjde na budovu odlehčovací služby v Honkově ulici, novou sportovní halu na Pouchově, rekonstrukci ulice Hlavní nebo bytový dům na Pražské třídě v Kuklenách. Také…
Čtěte více

Křižovatku Mileta čeká přestavba nejspíš už na jaře 2022

Proměna křižovatky Mileta u nemocnice v Hradci Králové je blíž, než se zdálo. Má téměř hotovou dokumentaci pro stavební povolení. Silničáři chtějí vybrat zhotovitele už za rok, stavět se má od května 2022. Napojení nemocnice a Benešovy třídy druhou křižovatkou se naopak…
Čtěte více

Nový pavilon navýší kapacitu Domova důchodců U Biřičky o desítky lůžek

Královéhradecký kraj připravuje stavbu nového pavilonu v areálu hradeckého Domova důchodců U Biřičky, který je největším zařízením svého druhu v celém kraji. Touto investicí se zvýší kapacita zařízení ze současných 320 na 400 lůžek. Zároveň se zkvalitní podmínky pro…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme