Kasárna v centru Hradce znají své nájemce, parkování se ještě dohaduje

Vrbenského kasárna budou sloužit městským organizacím
Vrbenského kasárna budou sloužit městským organizacím

Vrbenského a Gayerova kasárna v centru Hradce Králové, která jsou spíše nehezkou památkou na kdysi slavnou vojenskou historii města, mají už jasné nové nájemce. 

Rada města konečně odsouhlasila studii podle níž budou mít své sídlo v bývalých kasárnách městské instituce. 

O tom, že ve Vrbenského a Gayerových kasárnách najdou svůj nový „domov“ organizace města Hradec Králové se více hovoří už od konce loňského roku. 

Radní města ale teprve na svém posledním zasedání schválili studii, která o nových obyvatelích kasáren mluví už zcela jasně. „Ve Vrbenského a Gayerových kasárnách bude umístěna městská policie, část technických služeb anebo správa nemovitostí,“ popsal Jindřich Vedlich, náměstek primátora města odpovědný za investice.

Proč chce Hradec investovat do chátrajících kasáren?

Mezi výhody kasáren náměstek Vedlich počítá především jejich polohu. Jsou totiž na dosah budovy magistrátu města. „Občané to budou mít blízko na vyřízení svých záležitostí,“ komentuje Vedlich. 

Shoda na tom, že kasárna je třeba opravit jde podle vyjáření z radnice napříč celým politickým spektrem královéhradeckého městského zastupitelstva. Koalice i opozice je tedy za jedno, město ale musí nejprve najít zdroj financování oprav kasáren. „Kdy se začne rekonstruovat nemůžeme v tuto chvíli říci,“ uvedl náměstek Vedlich. 

Rozpočet na rekonstrukci představitelé radnice odhadují na 200 milionů korun a zároveň předpokládají, že peníze budou čerpat z Evropské unie. „Financování předpokládáme z evropských dotačních titulů,“ vyjádřil se Vedlich a doplnil, že opravy kasáren budou zařazeny do projektů na roky 2014 až 2020.

Parkování - věčné téma Hradce

Projekt Vrbenského a Gayerových kasáren, který už leží na radnici, má podle náměstka Vedlicha obsahovat hned dvě varianty řešení parkování. „Parkování bez a s parkovacím domem. Lokalika, kde vedení města uvažuje o výstavbě parkovacího domu souvisí také s plánovanou rekonstrukcí Velkého náměstí. Přemýšlíme tedy i v návaznosti na centrum města a na lokalitu Aldis,“ sdělil náměstek primátora. 

Parkovací dům však ještě bude předmětem jednání zástupců města s firmou ISP, která v Hradci Králové spravuje parkovací místa a parkovací domy.    

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Jeden byt, jedno placené parkování. Náměstkyně tak chce řešit málo místa na hradeckých sídlištích

Za parkování by se v budoucnu podle návrhu náměstkyně hradeckého primátora Věry Pourové (ANO) platilo v celém městě. Její návrh je takový, že by každý byt měl nárok na jedno parkovací místo. Pokud rodina vlastní aut víc, parkovali by pak někde dál. Chtěla by tak vyřešit zoufalou…
Čtěte více

Schodiště, internát, parkovací dům nebo most se budou za Hradec ucházet o titul Stavba roku Královéhradeckého kraje

17. ročník soutěže Stavba roku Královéhradeckého kraje 2020 je vyhlášen. Celkem do něj bylo přihlášeno 15 staveb a Hradec Králové má hned několik projektů. Cílem soutěže je seznámit širokou odbornou i laickou veřejnost s úrovní současného stavebnictví, architekturou a…
Čtěte více

Policistům s hokejovými fanoušky došla trpělivost. Špatné parkování budou trestat

Parkují, kde se dá, na trávníku, v křižovatce, na chodnících. O kom je řeč? O fanoušcích hradeckého hokeje. A městští strážníci i policisté už toho mají dost a chtějí na neukázněné řidiče reagovat. Dnes čeká hradecké hokejisty souboj s Kladnem. Přijede i Jaromír Jágr, takže se…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme