Jižní terasy se otevřou veřejnosti

Již tento čtvrtek 27. října v pravé poledne se prvním návštěvníkům otevřou jižní terasy nad Komenského ulicí v Hradci Králové. Lokalita, která se v uplynulých dvou letech změnila ze zarostlého a zdevastovaného svahu na novou odpočinkovou zónu, bude otevřena až do konce listopadu otevřen denně mezi sedmou a jednadvacátou hodinou.

Ještě donedávna nepřístupné a zpustlé městské hradby pod kostelem Nanebevzetí Panny Marie a Novým Adalbertinem město začalo rekonstruovat v roce 2009. Od tohoto týdne se členitý park s lavičkami, cestičkami, fontánami a altánem ležící mezi schodištěm Bono publico a Gočárovým schodištěm bude možné už využívat pro volné chvilky a odpočinek v centru města. Z bezpečnostních důvodů budoou však jižní terasy od prosince do konce února uzavřeny. Aby se předešlo útoku vandalů, bude prostor střežen kamerovým systémem a opatřen provozním řádem. „Prostor bude opatřen bezpečnostním kamerovým systémem, přesto však apelujeme na návštěvníky, aby dodržovali provozní řád a vyhnuli se tak případným nepříjemnostem,“ vysvětluje ředitel městské policie Miroslav Hloušek.
Jižní terasy nabídnou návštěvníkům dostatek prostoru pro relaxaci. Kromě rozsáhlých terénních úpravy místo oživily tři kaskádové fontány doplněné dalším vodním prvkem napodobujícím vodopád. Lidé se do odpočinkové zahrady dostanou z Gočárova schodiště Na Kropáčce a z druhé strany z první podesty schodiště Bono publico, kde stavební firma vytvořila vstup. Jak uvedla tisková mluvčí magistrátu Magdalena Vlčková, celkové náklady na rekonstrukci jižních teras činily více než 54 milionů korun, přičemž bezmála 19 milionů korun poskytla Evropská unie.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme