Jízdné v hradecké MHD se sníží

Hradecká radnice v úterý schválila v souvislosti s finanční krizí zlevnění jízdného v městské hromadné dopravě. Snížené jízdné, které se dostane na úroveň roku 2007, začne platit již letos od začátku července.

Klasické jízdné na lístek bude stát i nadále 14 korun, zlevnění cen se bude týkat jen plateb městskou kartou. „Jednotlivé jízdné se sníží z dvanácti na deset korun a na dvě zastávky zlevní z šesti na pět korun,“ uvedla náměstkyně primátora Pavla Finfrlová. Rozdíly jsou i u časových kupónů, kdy například měsíční základní jízdné vyjde místo 370 na 320 korun, roční jízdenka nyní za 3520 korun zlevní na 3060 korun. Také cena ročních  senior pasů poníží o 200 korun. Děti, které nastoupí v září do prvních tříd hradeckých základních škol, obdrží městskou kartu zdarma. Cena papírové jízdenky zůstane stejná
V současné době se  z rozpočtu města dotuje městská hromadná doprava částkou 142 milionů korun. „Řediteli dopravního podniku bylo uloženo, aby v říjnu předložil radě výpočet, kolik peněz potřebuje k dorovnání ztráty z tohoto zlevnění,“ dodala náměstkyně Finfrlová.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
7.5.2009 10:07
Honza (neregistrovaný)
Dekujeme, odejdete.....to je zase vymysl....ja sem ted platil dan z nemovitosti a hnus!!! Tady by jsme zapracovat. Tady jsou volna mistecka kde muzete pomoci vy K...Y!!!!!
7.5.2009 13:27
mirek (neregistrovaný)
Takovéhle populistické "bull shit" můžou vymyslet jen představitelíé našeho města. Nejlépe je "kick your ass" při nejblížších volbách.
8.5.2009 15:42
Diviš (neregistrovaný)
Divíšku a spol je pozdě.Nezachráníte to i kdyby to bylo zadarmo!Končíte.Bohužel není koho volit proto,že vy se na nové kandidátky určitě nominujete a nový a slušný asi v ODS nemáte. Socany a komanče nikdy!!

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme