Štítky: | Senioři | jídelna | důchodci |

Jídelna pro seniory se koncem srpna uzavře, ale již v polovině září by se tam mělo znovu vařit

Jídelna zase začne seniorům sloužit.
Jídelna zase začne seniorům sloužit. | autor: MMHK

Jídelna pro seniory v Šafaříkově ulici končí už 23. srpna. Její návštěvníci ale nemusí být smutní, jídelna bude mimo provoz pouze několik týdnů. Městu se totiž povedlo najít nového nájemce, který jídelnu obnoví již v polovině září. Cena obědů by měla být kolem sedmdesáti koruna výběr bude ze čtyř jídel. Trvanlivé suroviny, které v jídelně zbyly poslouží ještě v potravinové bance.

V květnu zastupitelé přijali usnesení, ve kterém rozhodli o zrušení městské organizace za předpokladu, že bude uzavřena nájemní smlouva se soukromým provozovatelem. „Toto rozhodnutí zastupitelstva vypadalo velmi vstřícně, ale zaměstnancům chyběl konkrétní termín ukončení provozu. Z důvodů trvající nejistoty nakonec došlo k tomu, že tři ze čtyř zaměstnankyň uzavřely s městem dohodu o ukončení pracovního poměru. Bylo tedy zřejmé, že provoz jídelny bude muset skončit dříve, a to 23. srpna. Definitivní zrušení nás čeká k poslednímu srpnu. Podařilo se nám ale všechno stihnout tak, že nový provozovatel by měl otevřít jídelnu už v polovině září, nemělo by tedy dojít k žádnému dlouhodobému omezení provozu. Nový nájemce bude mít zhruba dva až tři týdny na to zařídit se v novém prostoru,“ říká náměstek pro oblast sociálních věcí Martin Hanousek s tím, že strávníky by měl navíc čekat větší výběr jídel: „Pro návštěvníky by měla být k dispozici na výběr čtyři jídla a cena jednoho oběda by měla vycházet na 70 korun.“ Zrušení městské jídelny bude ještě v posledním srpnovém týdnu projednávat hradecké zastupitelstvo.

Město zároveň hledá možnost uplatnění zbylých trvanlivých surovin z jídelny důchodců. „Komunikujeme s hradeckou potravinovou bankou, které chceme potraviny nepodléhající zkáze, jako jsou luštěniny, těstoviny, koření a podobně, věnovat. Společnost o dar projevila zájem,“ doplňuje vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Marek Šimůnek. Potraviny by tak mohly být z potravinové banky distribuovány do jídelen azylových domů a dětských domovů v Královéhradeckém kraji.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Dům s odlehčovací službou by chtěly stavět čtyři firmy. Mohlo by se začít letos na jaře

Čtyři společnosti projevily zájem o stavbu zařízení s odlehčovací službou v Honkově ulici. V pondělí se na magistrátu otevíraly obálky s nabídkami, v příštím týdnu bude probíhat jejich detailní posouzení a hodnocení. Stavba by za příznivých podmínek měla být zahájena v dubnu…
Čtěte více

Babičkou roku je Jarmila Chudobová z Hradce, porazila i babičky z ostatních krajů

První celorepublikové finále ankety Nejlepší babička roku vyhrála z celkem 14 soutěžících 91letá Jarmila Chudobová z Hradce Králové. Získala zároveň ocenění Nejstarší babička. Na druhém místě se umístila Marie Záhorová z Olomouckého kraje a třetí místo obsadila…
Čtěte více

Vedení města vypsalo soutěž na stavbu domu s odlehčovací službou

Soutěž na stavbu domu s dalšími odlehčovacími lůžky v Honkově ulici vypsali hradečtí zastupitelé. V Hradci Králové tak vzniknou další kapacity tohoto druhu sociální péče. Cílem služby je umožnit osobám pečujícím dlouhodobě o postižené seniory, alespoň nějaký odpočinek. Lůžka v…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme