Štítky: | cyklistika | soutěž | do práce na kole |

Jezděte do práce či školy na vlastní pohon a vyhrajte zajímavé ceny

Týmy o dvou až pěti lidech mohou šetřit životní prostředí a zároveň soutěžit o cyklistické vybavení či zájezdy.
Týmy o dvou až pěti lidech mohou šetřit životní prostředí a zároveň soutěžit o cyklistické vybavení či zájezdy. | autor: dopracenakole.cz

V Hradci Králové se už popáté objeví projekt Do práce na kole, letos s ambicí překonat půltisícovou účast. I vy se můžete zapojit do kampaně tak, že vytvoříte tým o minimálním počtu dvou lidí a budete do práce či do školy po celý květen chodit pěšky nebo jezdit na kole, koloběžce, bruslích nebo na skateboardu. Loni tak Hradečáci pokořili 65 tisíc kilometrů. Kampaň připomene a symbolicky zahájí průjezd pelotonu cyklistů centrem města, který z Baťkova náměstí vyjede v úterý v 17 hodin.

Do akce se pravidelně zapojují i zaměstnanci hradeckého magistrátu, kteří loni vytvořili šest týmů, stejný počet se přihlásil i za městskou knihovnu.

„Pokud mi to počasí a pracovní povinnosti dovolí, jezdím na úřad i na další jednání ve městě na kole. Věřím, že letos bude mít tato kampaň v Hradci znovu více účastníků a nezůstanou aktivní jen po dobu jejího konání,“ řekl primátor Hradce Králové Zdeněk Fink. 

Přihlášené týmy mezi sebou soutěží, kolik kilometrů v květnu urazí během cesty do zaměstnání jinak než autem nebo hromadnou dopravou. Cílem akce není jen „honit“ kilometry, ale zkusit se v květnu co nejčastěji dopravovat do práce „na vlastní pohon“. Na týmy o 2-5 lidech kromě dobrého pocitu čekají výhry v podobě stylových kol, cyklistické výbavy nebo outdoorových zájezdů. 

„Účastníci mohou během května využívat také výhody u partnerů v podobě slev nebo produktů zdarma,“ řekl koordinátor kampaně v Hradci Králové Jiří Štrupl. Každý soutěžící dostane ke startovnému triko z biobavlny s ekologickým potiskem.

Smyslem kampaně není jen motivace samotných zaměstnanců při volbě způsobu dopravy do práce. „Snažíme se apelovat i na zaměstnavatele, aby v tomto přístupu své zaměstnance podporovali a umožnili jim kola bezpečně uschovat nebo se v práci osprchovat,“ dodal Štrupl. Letos se do kampaně předpokládá také větší zapojení studentů, pro které je připravena zvýhodněná registrace v rámci přidružené soutěže Do školy na kole.

V současnosti je do soutěžní kampaně přihlášeno již více než 400 účastníků z Hradce Králové. Loni se ve městě aktivně zapojilo 302 soutěžících, kteří během trvání akce ujeli 60.542 kilometrů na kole a ušli 3.796 kilometrů pěšky.

Hradec Králové se loni i předloni stal vítězným městem v anketě Cyklobarometr. Účastníci kampaně vyplňují dotazník, kde uvádí, jak jsou spokojeni s cyklodopravou ve městě a jaké zázemí jim poskytují zaměstnavatelé.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Oficiální terénní stezky pro cyklisty by měly hradecké lesy uchránit od ničení porostů a plašení zvěře

Extrémnější trasy prostředkem lesa poslední dobou stále více vyhledávají v hradeckých městských lesích cyklisté. Ty ale vedou mimo oficiální trasy či lesnické komunikace, což je v lesích zakázáno. V hradeckých lesích tyto terénní stezky (traily) zůstaly po závodech horských kol,…
Čtěte více

V Hradci funguje nový systém sdílených kol. Jsou modrá a po městě jich může jezdit stovka

Nový systém sdílených jídních kol funguje v Hradci Králové od 18. května. Na starost si ho vzala společnost Nextbike, která službu provozuje už ve 14 městech v republice. Po celém městě rozmístila na 40 různých stanic celkem 100 modrých kol. První čtvrthodina je zdarma, další…
Čtěte více

Zveme: Výlov rybníka Datlík nabídne čerstvé ryby. V Aldisu se bude tančit

Víkendová pozvánka je opět pestrá, z rozmanitých akcí v Hradci Králové si vybere snad každý. Sobotní výlov rybníka Datlík v hradeckých lesích slibuje podívanou i koupi čerstvých ryb. Koná se mezinárodní festival outdoorových filmů v Bio Central a mezinárodní taneční soutěž v…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme