"Je pořád se mnou." Tématem Jednoho světa v Hradci Králové bude "práce"

Jeden svět po roce opět v Hradci | Zdroj: Bio Central
Jeden svět po roce opět v Hradci | Zdroj: Bio Central

Stejně jako Bio Central funguje v Hradci Králové už druhým rokem, tak se do města také navrátil mezinárodní festival dokumentárních filmů s tématikou lidských práv a s názvem Jeden svět. Ke konci března se tak v kině Central chystají čtyři dny nabité někdy i hodně diskutabilními dokumenty, které doprovodí debaty i zajímavý program pro všechny generace. Letošní ročník Jednoho světa v Hradci Králové začíná v pondělí 24. března, vyvrcholí ve čtvrtek 27. března a stěžejním tématem bude "práce" ve všech svých podobách.

"Letošní ročník filmového festivalu Jeden svět je věnovaný tématu práce - protože o práci se hodně mluví. To je také důvodem, proč jsme pro slavnostní zahájení vybrali dokumentární komedii o práci S chutí do toho!," líčí přípravy na zahájení hradeckého Jednoho světa Ilona Machová z Bio Central a doplňuje, že v tomto roce budou také poprvé spolupracovat s Filozofickou fakultou Univerzity Hradec Králové. UHK totiž pomůže organizátorům festivalu přivést zajímavé osobnosti, které filmy uvednou a chopí se i diskuze po filmových projekcích.

Novinkou Jednoho světa v Hradci je Baby bio a odpolední zábava pro nejmenší

Úplnou novinkou hradecké části mezinárodního filmového festivalu bude projekce pro rodiče s dětmi, kterou pracovníci kina nazvali Baby bio. "Program pro nejmenší diváky a jejich rodiče doplní také speciální odpolední program pro děti, který připravujeme společně s Muzeem východních Čech v rámci promítání filmu Projekt Příroda," láká na Jeden svět také novou generaci Ilona Machová. 

Kino Central i v tomto ročníku Jednoho světa připravuje promítání pro školy. "Nezapomínáme ani na studenty, pro které jsme zvláště pečlivě vybírali filmy, které jsou nejen zajímavé, ale navíc mají i smysl pro humor a přitom umí tnout do živého. Těšte se také na bleší trh nebo koncert a samozřejmě další drobná překvapení," doplňuje ještě Ilona Machová. 

Závěr Jednoho světa bude ve znamení závislosti

Poslední den festivalu, tedy čtvrtek 27. března, se bude ve svém programu věnovat dvěma filmům o závislostech, o kterých se v poslední době nemluví až tak často. "Po filmu Mých posledních 150 000 cigaret můžete zůstat na panelovou diskuzi s režisérem Ivo Bystřičanem a dalšími hosty. Snímek Neopouštěj mě je o dvou přátelích závislých na alkoholu a ten okomentují pracovníci Léčebny návykových nemocí v Nechanicích," upřesňuje Ilona Machová. 

Kompletní program mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jeden svět najdete také v našem přehledu kultury. Portál Hradec Králové.cz se stal mediálním partnerem festivalu v Hradci Králové. 

Pozvánka na hradecký Jeden svět | Zdroj: Bio Central Pozvánka na hradecký Jeden svět | Zdroj: Bio Central

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: Na drakiádu, charitativní blešáky či exkurzi na Stříbrňák

Co podniknout během prvního říjnového víkendu v Hradci Králové? Děti můžete vzít na drakiádu nebo jim nakoupit zimní oblečení či hračky, a podpořit tak dobrou věc - koná se Bazárek (nejen) pro Kulíšky a blešák v Centralu. Dále můžete navštívit MINT market, farmářské trhy nebo se…
Čtěte více

Zveme: Děti mohou o víkendu vybírat hned z několika divadelních představení

Poslední zářijový víkend slibuje ochlazení, ale opět množství zajímavých akcí. Fotbaloví fanoušci vyrazí fandit Votrokům, kteří budou čelit Slavoji Vyšehrad. Divadlo Drak zve na premiéru Do hajan! i na venkovní akci Za příběhem Draku. Děti se mohou těšit také na pohádky v…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme