Investoři bojují o fotbalový stadion, miliardy lítají vzduchem

Souboj o fotbalový stadion. Tak to v těchto chvílích vypadá v Hradci Králové. Radnice by měla během následujících týdnů vybrat partnera, který ve městě postaví nový fotbalový stánek, jenž bude Hradec důstojně reprezentovat při fotbalových zápasech a občanům nabídne komfortní zázemí. Ve hře jsou hned tři zájemci, kteří se předhánějí v lukrativnějších nabídkách. Ještě před několika měsíci to přitom vypadalo, že nevlídný malšovický stadion bude Votrokům přisouzen navěky. Nyní však investoři slibují luxusní sportovní areál. Důvod je jediný - kromě stadionu by totiž dostali k dispozici i prostor pro další využití okolních ploch.

Ačkoliv město o budoucím investorovi bude teprve rozhodovat, uchazeči již nyní představují své nabídky. Společnost J&T Real Estate slibuje postavit multifunkční Malšovickou arénu. Kromě fotbalového stadionu s kapacitou 10350 míst by celý komplex zahrnoval ještě supermarket, hotel, wellness centrum, obchodní pasáž a administrativní prostory. Celý areál by měl být úzce svázán i s budoucím koupalištěm, nedalekými tenisovými kurty a sportovním areálem Slávie. Součástí budou samozřejmě i rozsáhlé parkovací plochy. Náklady na celý komplex jsou odhadovány na 3,1 miliardy korun. Náklady na stadion činí 400 milionů korun, přičemž polovinu by měla hradit právě radnice.
Nabídka společnosti ECE Projektmanagement Praha pod názvem Park Malšovice jakoby konkurenčnímu projektu z oka vypadla. Fotbalový stadion by měl mít kapacitu 10000 míst. V jeho sousedství budou sportoviště a tréninková hřiště, hotel, restaurace, kavárny, fitness centrum, aquapark a další prostory pro volnočasové aktivity. Kapacita parkoviště bude 1900 míst. Předpokládaná investice dosáhne částky 3,2 miliardy korun a také zde se předpokládá finanční spoluúčast magistrátu při stavbě stadionu.
Třetím uchazečem o investorství fotbalového stadionu je společnost Crestyl Management. Ta svoji nabídku veřejnosti dosud podrobněji neprezentovala. Podle MF Dnes však počítá s investicí 3,9 miliard Kč. Také ona předpokládá finanční spoluúčast města na výstavbě samotného stadionu.
Rozdílný je však přístup dvou nejviditelnějších adeptů k chodu vlastního fotbalového klubu. Společnost J&T Real Estate nehodlá do chodu klubu zasahovat. Podle jejího modelu by však mohl být klub částečně financován z pronájmu pozemků. Předpokládá se, že finančně by mělo jít o zhruba 17 milionů korun ročně. Skupina ECE v tomto směru nabízí zcela rozdílný přístup. Má totiž zájem nejen o malšovický areál, ale i o samotný fotbalový klub. Společnost úzce spolupracuje se švýcarským odborníkem na sport a marketing Petrem Jauchem.
O novém investorovi se rozhodne pravděpodobně již v průběhu prázdnin. Pokud by vše probíhalo podle optimálního časového plánu, mohl by být areál k dispozici v roce 2012. V průběhu prací by fotbalový klub musel mít ale útočiště mimo město. V případě druhé ligy by se jezdilo na fotbal asi do Čáslavi, pokud by klub postoupil do nejvyšší soutěže, hrálo by se patrně v Mladé Boleslavi nebo v Praze.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme