Štítky: | obchodní dům | obchodní centrum | ikea |

IKEA bude v Hradci. Jen trochu jinak, než se plánovalo. Půjde pouze o výdejní místo

IKEA plánuje v Hradci výdejní místo.
IKEA plánuje v Hradci výdejní místo. | autor: pixabay.com

Obchodní řetězec IKEA míří do Hradce. Ne však takovým způsobem, jak by si milovníci nábytku a bytového designu tohto švédského řetězce představovali. Masové kuličky si v hradeckém zařízení nedáte. Jedná se totiž o výdejní místo. IKEA jich v Česku otevře celkem sedm. Provozovat je budou externí společnosti a nebudou tak pod logem řetězce. Podle firmy to má usnadnit prodej zboží mimo hlavní centra, kde má řetězec své obchody. Zároveň se tím IKEA více zaměří na on-line prodej, samotné obchodní domy mají více sloužit jen jako "inspirace".

Letos otevře IKEA "neznačková" výdejní místa provozovaná externí společností v Hradci Králové, Karlových Varech, Českých Budějovicích, Plzni, Ústí nad Labem, Liberci a ve Zlíně.

Hradec se tak dočká nového výdejního místa IKEA. Zboží si objednáte v e-shopu a vyzvednete ho přímo v Hradci. Kde přesně zatím není jasné. "To, že si zákazníci dovezou výrobky domů sami, je cenově dostupnou alternativou k transportní službě," uvedla Federica Barberisová, obchodní ředitelka IKEA pro Česko, Maďarsko a Slovensko.

Kdysi společnost plánovala výstavbu obchodního domu v Hradci. Pokaždé z toho ale sešlo. Hradečáci to koneckonců mají do IKEA na Černém mostě necelou hodinku po dálnici.

IKEA také plánuje v pražských obchodních domech Zličín a Černý Most do konce roku zavedení schránek na vyzvednutí zboží. K dispozici bude šest schránek různých velikostí, aby si zákazníci mohli objednávat jak malé výrobky, tak i větší objednávky, a to bez ohledu na otevírací dobu obchodu.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Tesco v centru města je po téměř 20 měsících otevřeno

Tesco na náměstí 28. října nabízí především potraviny, nechybí ani pultový prodej masa, uzenin a lahůdek. Opravy trvaly skoro 20 měsíců, mohly za to rozsáhlé stavební úpravy, pandemie koronaviru a s tím spojené uzavření hranic. Tím se plánovaná rekonstrukce výrazně protáhla.…
Čtěte více

IKEA je v Hradci. Masové kuličky a vystavené zboží tam ale nenajdete. Jde o výdejní místo

Objednávat zboží z oblíbeného obchodu s nábytkem IKEA a nechat si ho doručit až do Hradce je možné už od pondělí. V pátek 5. června bude ve výdejním místě v prostorách hypermarketu Albert v Kutnohorské ulici možné už vyzvedávat první objednávky. Služba je zpoplatněna, nicméně ve…
Čtěte více

Ikea v Hradci zatím nevyroste, ale míří sem prodejce nábytku Kika

Před lety Hradci Králové slibovala svou prodejnu společnost Ikea. Nábytek této firmy se však ve městě nikdy prodávat nezačal, Ikea později od svého záměru upustila. Nyní hodlá do krajského města rozšířit svou prodejní síť rakouský prodejce nábytku Kika. Kamennou prodejnu plánuje…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme