Hradečtí zastupitelé dali zelenou RadioMobilu

Změnu územního plánu v lokalitě Aldis schválili tento týden zastupitelé Hradce Králové. Dali tak zelenou výstavbě zákaznického centra společnosti RadioMobil. Změna se týkala výšky budovy centra a anténní věže. V lokalitě již nyní probíhají přípravné práce, geologický průzkum a připravuje se dokumentace.
"Vlastní stavební práce by mohly začít už v půlce června," řekl vedoucí investičního odboru hradecké radnice Jan Doubrava. Město pro RadioMobil bude zajišťovat část infrastruktury, jako je například příprava kanalizace, vozovek, vodovodu či zeleně ve výši zhruba 60 milionů korun. Tyto práce by měly být hotovy nejpozději 31. prosince letošního roku. Smlouva mezi městem a RadioMobilem přitom počítá s tvrdými sankcemi v případě nedodržení termínu. "Za každý den zpoždění by město muselo zaplatit 100 tisíc korun. Zatím se však nejeví žádná překážka, proč by se to nemělo stihnout," řekl Doubrava.

Zákaznické centrum RadioMobilu by mělo v Hradci Králové začít fungovat již v dubnu příštího roku. Náklady na jeho investici se odhadují na přibližně 2 miliardy korun. RadioMobil nabídne ve středisku přibližně 500 pracovních příležitostí.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme