Hradečtí studenti zabodovali se svou firmou Kiš-Kiš a pojedou na evropské finále

Studenti z Obchodní akademie Hradec Králové slaví úspěch se svou firmou.
Studenti z Obchodní akademie Hradec Králové slaví úspěch se svou firmou. | autor: JA CZECH

Studenti z Hradce Králové, přesněji z Obchodní akademie, vyhráli se svou firmou Kiš-Kiš soutěž JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU. Tato studentská firma vyhrála finále soutěže, které se uskutečnilo 16. května v prostorách University of New York in Prague. Studenti si vítězstvím zajistili postup do evropského finále JA Company Of The Year Competition, které bude probíhat 3. - 5. července 2019 ve francouzském Lille. Českou republiku budou reprezentovat mezi 39 dalšími studentskými firmami z celé Evropy.

 

Produkt studentské firmy Kiš-Kiš se nazývá Kišáček a jedná se o povoskovaný bavlněný ubrousek na svačinu, který díky přírodnímu včelímu vosku drží tvar a tím plně nahrazuje plastový sáček. Jak sami studenti prezentují – Kišáček je s láskou ručně vyrobený a každý je originál. Produkt je opakované použitelný a nezatěžuje tak životní prostředí.

Kiš-Kiš letos sbírali jeden úspěch za druhým. Kromě vítězství ve finále soutěže JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU 2018/19 získala Kiš-Kiš také první místo v kategorii E-shop na soutěžním veletrhu, který se uskutečnil v dubnu v pražské Galerii Harfa. Soutěže se zúčastnilo celkem 43 JA Studentských Firem. Výherci jednotlivých soutěžních kategorií postoupili do UNYP Finále JA Studentská Firma Roku soutěže. Tým Kiš-Kiš se navíc umístil na stupni vítězů ve čtyřech dalších soutěžních kategoriích.

„Jsem z výhry extrémně nadšený, ale řekl bych, že ještě více z toho, že moji studenti reálně podnikají,“ komentoval výhru učitel Zdeněk Pospíšil. „Je to obrovská práce studentů, kteří jsou úžasní a strašně chtěli. Udělali velký kus práce, dokázali to, že jejich firma reálně funguje a prodává, prodali přes 850 výrobků,“ dále dodává. Pro pana Pospíšila se jedná také o osobní úspěch, jak nám rovněž sdělil: „Konečně se mi podařilo něco, o čem 19 let sním a toužím, a to dovést studenty k reprezentaci ČR v Evropském finále.“

Výherce zvolila odborná porota složená z manažerů významných firem napříč obory. Porotě letos předsedal Čestmír Ondrůšek, Head of Compliance & Financial Crime Management v Raiffeisenbank. Mezi porotci byli dále například Mark Anderson, marketingový ředitel UNYP, europoslankyně Martina Dlabajová nebo generální ředitelka Manpower Group Jaroslava Rezlerová. „Všechny týmy ve finále předvedly naprosto profesionální a špičkové výkony. Bylo velmi složité zvolit ten nejlepší,“ komentoval hodnocení výkonný ředitel neziskové organizace JA Czech Martin Smrž.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme