Hradečtí strážníci loni nezaháleli

Rozpočet přes 60 milionů korun, zisk na pokutách téměř 6 milionů, 34,5 tisíce řešených případů, více než 25 tisíc přestupků, 6,5 tisíce botiček, tisíc odtahů a zhruba 4 tisíce telefonických oznámení. Tak vypadal rok 2008 z pohledu Městské policie Hradec Králové.

Hradečtí strážníci loni zaznamenali nárůst událostí ve všech směrech. Nejvíce je zaměstnávala tzv. doprava v klidu, tedy přestupky spojené s parkováním a stáním vozidel. Dopravních přestupků museli městští policisté řešit loni 22 501. Naprostou většinu z nich vyřešili s hříšníkem přímo na místě domluvou nebo blokovou pokutou. Počet nasazených „botiček“ stoupl na 6 512, téměř ve všech případech se jednalo o spolupráci s firmou Atol. V 932 případech přišla ke slovu odtahová služba.
Významné bylo také zvýšení počtu přijatých tísňových výzev na lince 156. Proti roku 2007 to bylo 600 volání více. Linka 256 tak loni řešila 4 051 oznámení. Operátoři pak kromě už zmíněných událostí posílali strážníky řešit i problémy s veřejným pořádkem, s toulavými psy, ale i možné trestné činy. Těch strážníci zaznamenali 114 a státní policii předali 53 podezřelých. Nejvíce problémovou částí Hradce Králové je podle Městské policie stále centrum a historický střed města.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
5.5.2009 16:01
Dennis.T (neregistrovaný)
By mě zajímalo, kolik Atol platí MPHK za to, že si je "pronajímá". A doufám, že to "pronajímání" není hrazeno z pokut. Jo a taková technickáá..."linka 256" je zajímavý termín:-D

čuzzzzz
6.5.2009 16:07
Dennis.T (neregistrovaný)
Nic méně, hradeckým strážníkům přeji mnoho úspěchů:-)

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme