Hradečtí hokejisté zdolali ambiciózní Opavu

Do Hradce zavítala k poslednímu utkání nadstavbové části 1.ČP ligy Opava, která si již zajistila účast v letošním ročníku play-off. "Přijeli jsme do Hradce se sestavou, která nastoupí v play-off, hráli jste velmi dobře a porazili nás" začal hodnocení zápasu trenér hostí Režnar. Do dresu Draků se vrátil po několika zápasové pauze Tomáš Vašata. Ten opět nastoupil v pětce s kapitánem Sehnoutkou. Dalším uzdraveným hráčem byl Petr Luštinec, který "vyřadil" ze sestavy pro tento zápas Lukáše Fejgla.

Utkání začali východočeši tradičně na čtyři útoky. První zákrok si připsal hostující brankář Falter po střele Horáčka ve druhé minutě zápasu, Svoboda si poprvé sáhl na puk o minutu později, z kruhů pálil Přibyla. Skóre se měnilo teprve po akci Suchého, kterému šikovně přihrál Kostka - 1:0. Vyrovnat mohl o několik málo vteřin Krenželok, ale hradeckou klec minul. Srovnání stavu se povedlo ale Harazimovi, který dorážel po přečíslení do prázdné branky na 1:1. Hradec zahrozil z další akce, hákovaný Průcha už však neměl dostatek času na zakončení. Jméno domácího brankáře diváci mohli vyvolávat v polovině úvodní třetiny, kdy se vytáhl proti Krenželokovi. Do vedení Draky mohl poslat kapitán Sehnoutka, ale toho vychytal po Vašatově přihrávce hotující gólman. V závěru nedokázal proměnit svoji šanci ani Suchý, který se krásně uvolnil, i tentokrát byl ale brankář Opavy připraven.

Hosté se dostali do vedení ve čtvrté minutě druhé třetiny, při přesilové hře propálil Svobodu od modré Chmelíř. Necelou minutu po vedoucí brance Opavy měl vyrovnání na hokejce Koukal, o něco později ze slibné příležitosti Kostka. Srovnat se nepovedlo ani střelci prvního gólu Šumperka Pavlu Suchému. Krásnou akci předvedl také Petr Koukal, po přihrávce Nováka se řítil na Faltera úplně sám, hostující brankář však jeho blafák elegantně zlikvidoval. Necelé čtyři minuty před druhou sirénou si po Janigově přihrávce položil na led strážce opavské klece Falteru Koukal a parádně zavěsil - 2:2. Ke konci druhé dvacetiminutovky pálil ještě z dálky Zadražil, hostující gólman neměl včas puk pod svoji kontrolou, našim hráčům se ho však za jeho záda protlačit nepodařilo a tak byl i po dvou třetinách s Opavou nerozhodný stav.

V úvodu té poslední části nastřelil hned při přesilové hře Koukal po Froschově přihrávce tyč, Záleský však v další početní převaze pálil do černého a vedli jsme 3:2. O vyrovnání se snažil Hulva, ale Svoboda neinkasoval. Hradecké vedení pojistil tři minuty před koncem po šikovném Zadražilově pasu zpoza branky Beck - 4:2. Závěr třetiny dohrávali domácí po přísném verdiktu hlavního rozhodčího ve třech, tlaku hostí se hradečáci však ubránili a neúnavní, celý zápas fandící domácí diváci se společně s Draky mohli radovat ze zisku dalších cenných bodů. Vzhledem k prohře Písku v Chomutově 1:2 v prodloužení ztrácí Hradec už na Jihočechy pouhý bod. Příští středu začíná hra o udržení a Draci zajíždí právě na led Písku.

Branky: 3:22 Suchý (Kostka, Koukal) 1-0, 4:29 Harazim (Glabazňa) 1-1, 24:33 Chmelíř (Kříž) 1-2, 35:33 Koukal (Horáček, Janiga) 2-2, 49:08 Záleský (Frosch) 3-2, 57:08 Beck (Zadražil, Záleský) 4-2. vyloučení 8:7 (navíc Procházka HK 10 min.OT), využití 2:1, rozhodčí Skoupý - Dřínovský, Dědek, střely 31:29, diváků 2000.

Řeznar Jiří - trenér Opavy: "My jsme se prakticky dnes připravovali na první utkání play-off do Třebíče, přijeli jsme sem i s konečnou sestavou pro závěrečné vyřazovací boje. Očekávali jsme tam Třebíč a nakonec to tak i dopadlo. Bohužel hráči k tomuto zápasu přistoupili laksně, Hradec nás zaskočil svoji hrou a obrovskou vůlí zvítězit. Hradec má na rozdíl od Šumperku v mužstvu elán, většina kluků chodí do práce, ale to je právě v tom, mají srdíčko a nahrazují hokejovou vyspělost tím, že opravdu chtějí ligu udržet a jdou do všeho naplno. Hradec se mi velmi líbí, rozhodně víc, než mužstvo Šumperku. Dnes jste porazili play-offový, přeji Vám, aby jste se zachránili!"

Zdeněk Vinopal- asistent HK: "První třetina se nám nepovedla úplně podle našich představ, druhá a třetí už byla lepší, řekl bych podle toho, co jsme si řekli. Začalo se bruslit a začali jsme taky na soupeře více tlačit, hru jsme vyrovnali, poté i skóre a v závěru jsme se prosadili také brankově. Hráči dali do zápasu opět všechno a za to jim patří veliké dík. Samozřejmě děkuji již tradičně všem divákům, byli jste super! Teď se musíme připravit co nejlépe na záchranu první ligy. Do soutěže jsme vstupovali jako naprostí amatéři s desetibodovým mankem na Písek, teď je rozdíl pouhý bod. Snažili jsme se odvést co nejlepší práci, ta nejtěžší nás však ještě čeká."