Hradečtí hokejisté vyhráli v Písku

Hradec zajížděl k velmi důležitému utkání na led největšího rivala v tabulce Písku. Ten se před zápasem nechal slyšet, že jiná možnost než výhra v dnešním utkání pro něho neexistuje, naopak Draci odjížděli na jih Čech s cílem sehrát zápas co nejzodpovědněji a jejich tajným přáním bylo neprohrát.
Do vedení se mohli Draci dostat hned ve čtvrté minutě při přesilové hře, ale Janigovu přihrávku kapitán Sehnoutka ideálně nezpracoval a Suchého teč Hamrlu nepřekvapila. Domácí skórovali hned o několik málo vteřin později, bohužel pro ně do posunuté klece. Rozhodčí již před touto brankou signalizoval vyloučení jednoho z našich hráčů a navíc za úmyslně posunutou klec nařídil trestné střílení. K nájezdu se postavil nejlepší písecký kanonýr s číslem jedna na dresu Mazanec. Toho však Svoboda, který předvedl asi svůj nejlepší prvoligový výkon elegantně lapačkou vychytal. Ve třinácté minutě rozhodčí opět signalizoval výhodu domácích, v ní však fauloval ještě jeden z hradeckých hráčů a sudí byl nekompromisně poslal Hradec do třech a to na celé dvě minuty. Velikou šanci v této přesilovce měl Jindra, ale Svoboda jeho pokus našel v lapačce. Hradec se ubránil a nerozhodný stav udržel do konce třetiny.

Do druhé dvacetiminutovky Východočeši nastupovali již bez Vašaty, který pro zranění kotníku odstoupil z utkání, pokračovali ale stále na čtyři útoky. Do poloviny zápasu byl k vidění nepříliš pohledný hokej, vše se však změnilo po střele Hendricha od červené čáry. Jirka se rozpřáhl a puk našel domácí brankář Hamrla trochu překvapivě až ve své brance a Hradec tak vedl 0:1. Hned v další akci se vyskytl v pěkné příležitosti Zadražil, kterému šikovně přihrával Horáček, ale Jirkovi v rozhodujícím momentu přeskočil puk hokejku. Hra nabírala na rychlosti a byly k vidění i zajímavé akce na obou stranách. Do konce druhé třetiny se pokusil překvapit Hamrlu podruhé Zadražil, ale písecký brankář byl už tentokrát pozorný.

"Hlavně se nesmíme stáhnou a bránit výsledek, musíme hrát jako doposud," nabádal hráče před závěrečnou částí trenér Hradce Fibiger. Jeho slova si vzali hráči k srdci a hned po třech minutách byl na ledě k vidění opět chumel radujících se hráčů. Beck nahrál Froschovi a ten z kruhů tahem přesně pod víko zvýšil na 0:2. Písek začal trochu tlačit, ale všechny jeho šance troskotaly na výborném Svobodovi. Branku mohl vstřelit naopak Hradec, Hamrlovi pomohla po dělovce Suchého tyč. Rozhodnutí přineslo hradecké oslabení. Do přečíslení se dostal Průcha s Beckem, Patrik Petrovu přihrávku zužitkovat na výbornou, Hamrlu prostřelil mezi nohy a Hradec vedl 0:3. Písek vyrovnat chtěl, ale bohužel všechny z jeho pokusů zlikvidoval výtečně chytající Svoboda. Petr se činil i v pětiminutovém oslabení, které společně s trestem do konce utkání dostal v samém závěru utkání za faul loktem Hendrich. Písku se našeho brankáře překonat nepodařilo a tak se mohl Hradec radovat ze zisku velmi cenných tří bodů a poprvé se dostal v tabulce právě před Písek.

Jihočechům nepomohly k výhře ani nové posily v jejich dresu, asi nejvýznamnější byl brankář Hamrla, který působil například ve Zlíně, kde odchytal velmi dobrou sezónu a nebo v Karlových Varech.
Branky: 34:04 Hendrich (Suchý) 0-1, 42:16 Frosch (Beck) 0-2, 48:53 Beck (Průcha) 0-3. vyloučení 6:7 + Hendrich 5+ trest DK, v oslabení 0:1, rozhodčí Ondřej Pavel - Veselý, Knor, střely 34:15, diváků 500.

Zdeněk Vinopal - asistent HK: "Tento zápas byl pro obě mužstva velice důležitý, v první třetině byla vidět jak na Písku tak na nás nervozita, ale i tak tam bylo nasazení a bylo se na co dívat. Ve druhé třetině se nám podařilo vstřelit branku a v poslední jsme náskok zvýšili a nakonec vyhráli. Je velmi dobré, že hráči utkání zvládli hlavně po psychické stránce, to je moc dobře. Každý z hráčů hrál nadoraz a perfektně chytal i Svoboda.Teď se soustředíme na další zápasy, v sobotu nás bude čekat těžké utkání na Kometě. Byl to důležitý krok, nic není však hotové, jedeme dál čekají nás další velmi těžké utkání a doufám, že na ty domácí nás bude společně s výbornými hradeckými fanoušky na ledě šest ."