Hradečtí hokejisté si vezou z Opavy tři body

K druhému kolu první ligy zajížděli východočeští Energetici do Opavy, kde se střetli s místním Slezanem, který prohrál v úvodním kole na ledě Hvězdy Brno 4:1. Jak řekl po utkání na tiskové konferenci trenér domácích Pavel Hulva, Opava si moc přála vyhrát a myslela si, že to pro ní nebude s Hradcem až tak nereálným cílem.
Čtvrtá pětka domácích byla tvořena hráči z extraligového Vsetína a i v samotné sestavě se objevovala řada zvučných jmen se zkušenostmi z naší nejvyšší soutěže. Hradec se ale mohl opět spolehnout na jistotu v brance, kterou byl Petr Svoboda. "Chytal opět fantasticky" řekl na tiskovce trenér Hradce Jiří Fibiger. Petr inkasoval první branku za stavu 3:0 a to tři vteřiny před koncem druhé třetiny, když obránce Opavy už zoufale nastřeloval puk do rohu našeho pásma, ten však nešťastně trefil do chrániče Jirky Matějíčka, zcela změnil směr a Petr ho zaregistrovat až ve své kleci. Druhý gól obdržel hrdina zápasu v 55.minutě ze samostatného úniku Robera Najdka. Do konce třetí třetiny už však za svá záda jiný puk nepustil a tak se mohl Hradec radovat ze zaslouženého premiérového vítězství 2:3 na ledě Opavy.

V hradeckém dresu se ve středečním zápase představila staronová posila - Tomáš Divíšek. Pro letošní sezónu šlo o jednu z největších posil Pardubic, loni působil ještě v kanadskoamerické NHL. V desáté minutě poslal Energetiky po perfektní spolupráci s Dušanem Froschem do vedení 0:1 a v minutě 37. pak opět po výborném zapracování Frosche, který vypíchnul puk obránci Opavy zvýšil náš náskok na dvě branky, když prostřelil Romana Šlupinu mezi betony. Do konce druhé dvacetiminutovky ještě zvýšil na 0:3 Michal Nohejl, který si připsal po krásném blafáku v oslabení již druhou branku v druhém zápase. Radost Hradce trvala však pouhých 23 vteřin a to sice do snížení domácích na 1:3. Vítězství ale do konce zápasu udržel. Pět minut před koncem sice hosté inkasovali ještě jednu branku na 2:3, ale vítězství Energetikům už Opava nevzala.

Po zápase na tiskové konferenci je jako první ujal slova hradecký trenér Jiří Fibiger "Myslím si, že to bylo utkání velice napínavé až do poslední minuty. My jsme z toho prvního zápasu, kdy jsme doma vedli dva jedna nad Prostějovem a dostali jsme těsně před koncem vyrovnávací branku měli určitou obavu, hlavně z toho, aby se to neopakovalo dnes, ale nakonec se díky našemu zodpovědnému bránění tak nestalo a jsme za to obrovsky šťastní. Do Opavy jsme přijeli s takovým tajným přáním pokusit se přivést aspoň bod za remízu, která by na ledě tohoto velmi kvalitního soupeře, který doma body neztrácí a navíc měl výborné výsledky v přípravě, kdy porazil třeba i Vítkovice, byla pro nás velmi cenná. Nakonec si odvážíme body tři za vítězství, to je super, doufám, že i tento výsledek bude dobrou pozvánkou pro diváky na sobotní utkání doma s Kladnem."

Lodivod domácích Pavel Hulva už zdaleka tak optimismem a nadšením neoplýval. "Jak už jsem říkal na začátku, byli jsme přesvědčení, že po prohře v Brně doma Hradec porazíme a pojdeme dál, teď je to ale jinak. Prohráli jsme a nemáme zatím ani bod. Porazil nás dnes lepší tým, určitě Hradec není na tom tak, jak jsme si mysleli, čekali jsme nováčka se vším všudy a místo toho přijel tým, který na mě udělal zcela opačný dojem. Hlavně u nich bylo vidět to srdíčko, které nám dnes chybělo a také veliká chuť po vítězství, řekl bych, že je to velmi kvalitní mužstvo. Výborně jim chytal brankář Svododa, který často přiváděl naše hráče do beznadějných situací. Jak už jsem řekl, dnes vyhrál lepší a to Hradec byl." dodal trenér Slezanu.

Hokejisty HC VČE Hradec Králové čeká další kolo soutěže již tuto sobotu, kdy přivítají loni extraligové Kladno, mužstvo s nejvyššími ambicemi na brzký návrat do nejprestižnější soutěže u nás. "Nebude to určitě lehký zápas a tak doufáme, že se v hledišti sejde doopravdy výborná návštěva, bude perfektní atmosféra, Kladno potrápíme a ukážeme, že se v Hradci hraje také dobrý hokej, ale hlavně, že máme skvělé fanoušky," bylo slyšet po zápase z hradecké šatny.

Sestava HC VČE: Svoboda - Luštiněc, Bartoň, Hendrich, Kostka, Matějíček, Procházka - Beck, Divíšek, Frosch, Nohejl, Hemský, Tvrdík, Kolařík, Mička, Bělka, Suchý, Fišer, Polák Branky: 9:09 Divíšek (Frosch, Beck) 0:1, 36:44 Divíšek (Frosch) 0:2, 39:34 Nohejl 0:3, 39:57 Prokop 1:3, 55:00 Najdek (Mikšan) 2:3 vyloučení: 3:7 + Divíšek 10 OT, využití 1:0, v oslabení 0:1, střely: 25:30 rozhodčí: Poruba - Vrdovec, Branda diváků 706.