Hradečtí hokejisté porazili Třebíč 5:3

Šestnáctým kolem pokračovala v sobotu první hokejová liga, do Hradce Králové přijel celek Třebíče, který v posledních třech zápasech v řadě bodoval. Nejprve si hráči horácké Slávie připsali do tabulky tři body za vítězství nad Olomoucí, poté vyhráli v Ústí v prodloužení a v minulém kole doma remizovali červenomodří s Havířovem 1:1. V sestavě celku z Vysočiny se objevil podle předpokladů brankář Filip Luňák, který ještě loni hájil barvy mateřského Hradce Králové.
Premiéru si odbyl v třebíčském dresu také Martin Bouz, který zamířil do Třebíče na měsíční hostování z Písku. V sestavě domácích bylo k vidění hned několik změn. Do branky nastoupil Tomáš Malý, pozměněno bylo také složení jednotlivých formací. Do druhého útoku se přestěhoval Honza Šulc, který nastupoval společně s Tomažem Razingarem a Jirkou Hubáčkem, v prvním útoku zastoupil Šulce Patrik Beck. Po několika kolech tak trenéři sáhli k tahu, kdy změnili složení naší nejproduktivnější první formace. Po nezáživném začátku zápasu se diváci trochu zahřáli až v polovině první třetiny při závaru před brankou Luňáka, ale Patrik Beck ani následně Jarda Roubík exhradeckého brankáře nepřekonali. Diváci se radovali až o dvě minuty později kdy Dominovu přihrávku zužitkoval Pavel Suchý – 1:0. Na druhé straně se musel vytáhnout proti nebezpečné střele Jiřího Lály Tomáš Malý. Po pěkné akci Jardy Roubíka a následném blafáku Petra Mocka, kdy Luňák zasahoval se štěstím se hosté vymanili z tlaku Energetiků jen za cenu faulu a tak se již v sedmnácté minutě museli podruhé v zápase bránit ve čtyřech. V přesilové hře pokračovali hradečtí opět v náporu, ale k brance šance aktivně hrajícího Roubíka ani Becka nevedly a tak skončila první třetina jednobrankovým náskokem pro domácí.