Hradečtí hokejisté po dramatickém průběhu zdolali Ytong Brno

Hradci se povedlo v zápase s Ytongem Brno něco naprosto nevídaného. Draci nejprve vedli po dvou třetinách 3:0, Moravané však během úvodních šesti minut závěrečné části otočili výsledek na svou stranu a všem divákům zamrazilo v zádech. Hradec spasil třicet vteřin před koncem šedesáté minuty Suchý a v prodloužení zajistili zisk dvou bodů z přečíslení Průcha.
V první třetině nebyl k vidění příliš pohledný hokej, za zmínku stojí pouze střela hostujícího Davida, kterou si málem Svoboda srazil do vlastní branky a hned z protiútoku se mohlo stát do samé Žurkovi po střele Becka.

Pohlednější hokej měli možnost vidět diváci až v prostřední části hry. Hned na začátku otevřel skóre dělovkou Suchý a vedli jsme 1:0. Velikou šanci měl i Kodym, ale ležícího Žurka se mu přehodit nepodařilo. Hradec mohl zvýšit náskok i v přesilové hře, nejprve střílel Janiga a dorážel Zadražil a poté prověřil Žurka Záleský, ale v obou případech byl brněnský brankář pozorný. Skóre se tak měnilo až v šestnácté minutě. Průcha si po Kostkově přihrávce najel z pravé strany do pásma hostí a dělovkou nedal Žurkovi šanci 2:0. Hned o 70 vteřin později se diváci radovali potřetí. Beck se dostal s Vítkem do přečíslení, ten sklepl puk ze vzduchu do branky a bylo to 3:0. Střelec třetího hradeckého gólu udělal v čase 19:56 zbytečný faul zezadu na jednoho hráče Ytongu a vyfasoval za to trest pět minut plus dokonce utkání.

Ytong začal třetí třetinu naprosto bez respektu a hned po dvaceti vteřinách dal první gól - 3:1. Za další minutu snížil na rozdíl jediné branky. Obě trefy do černého si připsal Vasilev. V závěru tohoto dlouhého oslabení si připsal Petr Svoboda efektivní zákrok rozštěpem, ale hned nato inkasoval z poměrně velké vzdálenosti laciný gól a bylo vyrovnáno! - 3:3. O další dvě minuty později Brno dokonce vedlo, když se z úniku prosadil Čech - 3:4. V závěru třetí třetiny si Draci vypracovali řadu šancí a byli jasně lepším týmem. O vyrovnání se postaral až 32 vteřin před koncem Suchý a stadion vypukl radostí 4:4.

V prodloužení ujel po dvaceti vteřinách hostující obraně Frosch, nastřelil však jenom tyč Žurkovy branky. Obrana Ytongu udělala hned v zápětí další hrubku, Průcha s Koukalem se dostali do přečíslení a Petr Průcha rozhodl o zisku dvou bodů - 5:4. V utkání se dvakrát trefil Suchý i Průcha, za Ytong stejným poměrem skóroval Vasilev.

Nejtěžší krok čeká hradecké hokejisty v sobotu, kdy do Hradce přijede Písek, který porazil Kometu 7:0 a na její branku vyslal neuvěřitelných 78 střel. Tento zápas by se dal určitě nazvat utkáním desetiletí. V sobotu půjde o vše, bude to přímý souboj o udržení v první lize, ten kdo v sobotu vyhraje se pravděpodobně vyhne baráži.

Branky: 22:02 Suchý (Koukal) 1-0, 35:41 Průcha (Kostka, Koukal) 2-0, 36:51 Vítek (Beck) 3-0, 40:30 Vasilev (Mífek) 3-1, 41:43 Vasilev (Moskal) 3-2, 44:13 Florian (Čech F.) 3-3, 46:52 Čech M. (Čech F.) 4-3, 59:27 Suchý (Průcha, Koukal) 4-4, 60:56 Průcha (Koukal, Luštinec) 5-4. vyloučení 3:3 + Vítek HK 5 min.+DK, rozhodčí Šteier - Kindl, Mergl, střely 41:30, diváků 3000.

Sestava Hradce: Svoboda - Procházka, Záleský, Hendrich, Kostka, Luštinec, Bratoň, Fejgl, Veselý - Vítek, Beck, Frosch, Suchý , Koukal, Průcha, Sehnoutka, Zadražil, Janiga, Horáček, Nohejl, Kodym.

Zdeněk Vinopal - asistent: "Zápas jsme měli skvěle rozehraný, v pětiminutovém oslabení jsme však třikrát inkasovali a navrch dostali čtvrtý gól. Na hráčích si nesmírně cením toho, že se nevzdali a bojovali až do samého konce ve kterém jsme vyrovnali a v prodloužení nakonec vyhráli. Tento nepříliš povedený zápas je pro nás minulostí, vše teď soustředíme na sobotu. Čeká nás zápas o vše a já věřím, že se na něj hráči připraví zodpovědně a zvládnou ho. Vezměte si vše čím se dá fandit a přijďte nás povzbudit, přál bych si, aby byla rekordní návštěva a výborná atmosféra, která by nám mohla být k dobru."