Hradečtí hokejisté na úvod sezóny remízovali s Prostějovem

Hradečtí energetici mají za sebou první prvoligové utkání letošní sezóny v němž remizovali 2:2 s mužstvem Prostějova. Loni čtvrté mužstvo ještě 1.ČP ligy přijelo do Hradce v nejsilnější možné sestavě a v hledišti je podporovalo přibližně 200 fanoušků, kteří dorazili na východ Čech v pěti plných autobusech. Chvílemi si musel připadat doma Prostějov, protože jeho příznivci vytvořili Moravanům v hradecké hale téměř domácí prostředí.
V dresu hostů se představil například Petr Šakarov, jeden z jeho nejlepších střelců a nebo obránce Jiří Ševčík, loni působící ještě v Třebíči. Oba zmiňovaní hráči pochází z Hradce Králové. V domácí kleci nastoupil od začátku utkání Petr Svoboda (na snímku), který trávil celou letní přípravu v extraligovém Znojmě, kde odehrál celkem čtyři přípravně zápasy, stejně tak jako v Havířově, kde zaskakoval za zraněného Čecha. Vedení hradeckého klubu se dohodlo s Orli na celoročním hostování loni ještě tohoto hradeckého brankáře. Petr držel Hradec nad vodou, hlavně v první třetině, kdy si prostějovští vytvořili drtivý tlak. "Podal perfektní výkon a i díky němu to skončilo remízou" řekl po zápase na adresu našeho brankáře hlavní trenér Fibiger.Hosté přijeli na východ Čech pro tři body, nakonec si odvezli "pouze" jeden a jak přiznal jejich trenér v pozápasovém hodnocení, i za něj byli rádi. Hráči pod vedením kouče Kamila Přecechtěla si vypracovali zejména na začátku utkání velikou převahu, ze které se jim podařilo vstřelit díky výbornému Svobodovi pouze jedinou branku, v následujících 40 minutách se pak hra pozvolna vyrovnávala. "Utkání jsme začali přesně podle svých představ, Hradec jsme k ničemu nepustili, bohužel pak jsme udělali dvě fatální chyby, které by neměli dělat ani žáci v první třídě. Postavili jsme tím domácí na nohy a od té doby to bylo víc než vyrovnané utkání a nakonec musíme být rádi za bod" začal hodnotit zápas trenér Přecechtěl. Na závěr smekl i před výkonem energetiků, kteří opět bojovali jak se patří. "Myslím si, že Hradec je velmi bojovné a hlavně disciplinované mužstvo a určitě bude dělat soupeřům problémy" dokončil prostějovský trenér. Domácí byli možná na začátku střetnutí malinko zakřiknutí, postupem času, ale zjistili, že se dá Prostějov také zmáčknout ve vlastní třetině a když snaha byla korunována brankami, tak nebylo co řešit. Hostě se dostali do vedení v 10.minutě Michalem Černým, který se trefil přesně do horního růžku Svobodovy branky, energetici vyrovnali v oslabení na začátku druhé třetiny zásluhou Michala Nohejla a zvrat dokonal nový hradecký kapitán, nedávno ještě ve službách Prostějova Petr Luštinec. Hosté srovnali necelé tři minuty před koncem z hole Daniela Faltýnka. V závěru poslední třetiny měli domácí drtivý tlak, ale gól se už vstřelit nepodařilo. V prodloužení branka nepadla a tak zápas skončil před výbornou diváckou kulisou nerozhodně 2:2.

Jak řekl hlavní trenér Hradce Jiří Fibiger, utkání se mu zdálo celkem vyrovnané, litoval druhou branku po zbytečné chybě. "Podle mě vyrovnané utkání, druhý gól jsme dostali po chybě vlastního hráče, který nepokryl obránce Prostějova, který pak jel sám na naši branku a měl dostatek času na zakončení. Mrzí mě, že jsme ten gól inkasovali v okamžiku, kdy jsme byli v tlaku, ale jinak jsem byl velice spokojen s nasazením hráčů, kteří doslova dřeli a bylo na nich vidět, že opravdu chtějí zvítězit nebo minimálně zkušenějšího soupeře potrápit, chválím ještě jednou brankáře Svobodu, který byl velikou oporou." řekl k zápasu domácí trenér.

V příštím kole zajíždějí energetici ve středu na led Opavy, která prohrála v Brně s Hvězdou 4:1 a je jasné, že v prvním domácím utkání bude chtít získat plný bodový zisk. V sobotu pak doma Hradec přivítá ve velice těžkém zápasu ještě loni extaligový celek Kladna.

Sestava HC VČE: Svoboda - Luštiněc, Bartoň, Hendrich, Matějíček, Procházka, Kostka (Fejgl, Veselý) - Nohejl, Hemský, Tvrdík, Beck, Vašata, Frosch, Kolařík, Mička, Bělka, Suchý, Fišer, Polák Branky: 9:47 Černý (Smejkal) 0:1, 23:41 Nohejl (Tvrdík) 1:1, 31:20 Luštinec (Frosch, Vašata) 2:1, 57:14 Faltýnek (Janeček) 2:2, vyloučení: 5:5, využití 0:1, v oslabení 1:0, rozhodčí: Kubeš - Prchal R., Prchal T. diváků 1200