Hradečtí hokejisté na úvod sezóny podlehli Pardubicím

Hradečtí hokejisté nastoupili k prvnímu kolu TipSport Cupu doma proti Pardubicím a neměli to určitě lehké.
Úvodní buly utkání hodil primátor města ing. Oldřich Vlasák a zahájil tak tento zápas, který byl mezi těmito rivaly rozhodnutý téměř po čtyřech minutách první třetiny, nejdříve se hned po 64 vteřinách trefil do hradecké branky Duben o další dvě minuty později zvýšil na 0:2 Rolínek a rychlý pardubický start završila na konci třetí minuty nová posila v dresu soupeře Tomáš Divíšek.

Pardubice přijely do Hradce v nejsilnější možné sestavě a jak se nechal slyšet trenér hostí Miloš Říha, nechtěli nechat nic náhodě na led svého o 20 km vzdáleného soupeře si přijeli pouze pro výhru. "Myslím si, že toto utkání na úvod celé soutěže bylo hrané ve velkém teple, s mlhou a špatným ledem, ale pro nás jak ten výsledek, tak předvedená hra byla po 14 dnech práce, kterou jsme na hráče naložili dobrá, hráči odvedli to co jsme od nich očekávali, hlavně v první třetině, byli naprosto zodpovědní, hráli přesně to co jsme si řekli a to je pro nás pozitivní, trošku takovým negativem tam byly některé zákroky, které se mně nelíbily, ale to takovéhle zápasy obnáší, navíc Pardubice s Hradcem, to je taková veliká rivalita, takže si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě a na začátek soutěže hra nebyla určitě špatná," řekl na tiskové konferenci po utkání trenér hostí Říha.

V utkání se vystřídali v polovině utkání brankáři. Do Pardubické branky nastoupil Tomáš Malý, kterého si diváci určitě dobře pamatují ještě z nedávného působení v Hradci a do naší klece zamířil Filip Luňák, brankář, který se minulý rok vrátil z USA a ještě stihl vypomáhat Novému Městu, kde byl hlavním strůjcem úspěchu tamního hokeje. Filipův výkon v utkání překvapil řadu diváků, protože nebýt sklepnuté Blažkovy střely přímo ze vzduchu, udržel by v utkání čisté konto. Diváci často vyvolávali jeho jméno a to zcela oprávněně, protože v brance doslova lítal a likvidoval jednu pardubickou šanci za druhou.

Trenér domácích Jiří Fibiger na tiskové konferenci po utkání poblahopřál soupeři k zaslouženému vítězství a popřál mnoho štěstí v dalších bojích českého poháru. "Vzhledem k tomu utkání, že jsme začali tréninkovou část trošku později než náš dnešní soupeř, jsme od pondělka teprve na ledě, tak to pro nás byl zápas velice těžký. Z tohoto důvodu jsme postavili do utkání čtyři kompletní pětky, myslím si, že kluci na to, že hráli vůbec takhle poprvé spolu podali slušný výkon. Je tady i několik hráčů, kteří loni hráli druhou ligu, někdo i krajské přebory a nikdo kromě pár hráčů typu Petra Luštince, Michala Nohejla nebo třeba Jirky Zadražila nemá takové zkušenosti, jsou to všechno hráči, které zkoušíme a teď nás čeká dalších 10 přátelských utkání, ve kterých chceme vyzkoušet ten zbytek hráčů, kteří dnes nenastoupili," řekl k utkání hlavní trenér domácích. "Vůbec mě nepřekvapilo, že ze začátku byli naši hráči trošku vyděšení, samozřejmě i brankář byl překvapený z toho rychlého sledu střel, kluci si po první třetině uvědomili, že hru je potřeba zklidnit, neodevzdávat kotouče tolik soupeři. Pak bych řekl, že se nám dařilo malinko víc, puk jsme udrželi déle na holích a bylo to o něco lepší," dokončil hodnocení hradecký kouč.

FAKTA:
Branky: 1:04 Duben (Divíšek) 0-1, 03:06 Rolínek 0-2, 03:51 Divíšek (Sýkora P.) 0-3, 15:09 Sýkora P. 0-4, 21:21 Divíšek (Sýkora P, Janecký) 0-5, 26:48 Suchý (Dušánek) 1-5, 53:34 Blažek (Sýkora P., Lubina) 1-6, vyloučení 10:7 (Lubina PCE 2+2) rozhodčí Homola - Křivksý, Dvořák, střely 10:52
Sestava Hradce: Dušek (30. Luňák) - Luštinec P., Veselý, Procházka, Dvořák, Hendrich, Kostka, Fejgl, Vantura - Suchý, Kodym, Dušánek, Nohejl, Vašata, Hrabica, Sehnoutka, Komárek, Luštinec J., Fajl, Zadražil, Syrůček.