Štítky: | Fotbal |

Hradečtí fotbalisté vstupují do 2. ligy s obměněným kádrem

Fotbalisté FC Hradec Králové na začátku nové sezóny
Fotbalisté FC Hradec Králové na začátku nové sezóny | autor: fchk.cz

Již tento týden vstoupí fotbalisté FC Hradec Králové do další sezóny. Po jednoročním působení v nejvyšší soutěži se Votroci vrací zpět o stupínek níže do Fotbalové národní ligy. Ta sice začala již minulý týden, ale Hradec do bojů ještě nezasáhl. Letos je v druhé lize jen 15 účastníků a jeden tým tak bude mít vždy volno. Jako první to byli právě Votroci. Tuto sobotu je přitom čeká hned "křest ohněm" protože zajíždějí na hřiště jednoho z favoritů soutěže - FC MAS Táborsko. Doma se představí v soutěžním utkání fanouškům až 16. srpna a to v derby proti Pardubicím.

Polovina kádru je nová

Kádr Hradce prošel o letní přestávce výraznými změnami. Řada hráčů, kteří patřili v uplynulé sezóně k oporám, dala přednost hrát fotbal za některý z prvoligových týmů. Odešli tak mimo jiné Koubek, Dvořák, Čermák, Križko, Kuciak, Halilovič, Tito či Štípek. Adrian Rolko pak ukončil svoji profesionální kariéru.
V týmu se objevila řada nových tváří. Přišli Pázler, Janoušek, Bederka, Javůrek, Súkenník. Asi největší posilou je pak Pavel Krmaš, který se po letech vrátil na východ Čech z bundesligového Freiburgu a měl by patřit k oporám obranných řad. Z mládežnických týmů se do Áčka probojovali Stejskal, Hlavsa a Vobejda.

Příprava se střídavými úspěchy, potěšila střelecká efektivita

V přípravě se Hradci vedlo střídavě. Ze 12 zápasů čtyřikrát vyhrál, pětkrát prohrál a třikrát remízoval. Pozitivní zprávou je, že se týmu dařilo útočit a střílet branky. Úspěšný byl zejména Pázler, který vstřelil 9 branek z 26. Efektivitu v útoku prokázal ovšem i Vaněček, který zaznamenal tři úspěchy. Trenér Pilný na tomto postu má tak v současné chvíli poměrně silné zastoupení.
Jinak však před trenérem stál nelehký úkol. Díky rozsáhlé obměně kádru musel přes léto stavět prakticky nový tým, který měl na sehrání a zažití herní koncepce relativně málo času. Ke konci přípravy podle Pilného již byl herní projev dobrý, ale trenér zároveň jedním dechem dodává: "Nedělám si iluze, že to bude fungovat od začátku, protože na hřišti pod tlakem se hráči chovají jinak. Mužstvo je poměrně mladé." Dobrou zprávou pro trenéra je ale fakt, že prakticky na každém postu má možnosti více hráčských alternativ, což zvyšuje zdravou konkurenci v týmu.

Sestava se zatím tají

Sestava před prvním ostrým utkáním tak není zatím známá, Pilný možná i trochu záměrně mlží. Jediný post, kde je prakticky jasno, je brankař. Minimálně pro začátek soutěže by měl být brankařskou jedničkou Radim Ottmar. Hráč, který dlouhá léta stál ve stínu jiných gólmanů, dostává ve svých 31 letech po odchodu Tomáše Koubka konečně první velkou příležitost prosadit se mezi třemi tyčemi na vrcholové úrovni. Jiří Lindr, který uplynulou sezónu kvůli zranění vynechal, ještě není v dostatečné herní pohodě a na svoji šanci bude teprve čekat.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradec bude mít jako desátý v republice fotbalovou akademii při FC Hradec Králové

Vznik Regionální fotbalové akademie (RFA) v Hradci Králové stvrdili už svými podpisy hejtman Martin Červíček, primátor Alexandr Hrabálek a generální sekretář Fotbalové asociace ČR Jan Pauly. Založení akademie, která bude od září tohoto roku fungovat při FC Hradec Králové, je…
Čtěte více

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: Děti mohou o víkendu vybírat hned z několika divadelních představení

Poslední zářijový víkend slibuje ochlazení, ale opět množství zajímavých akcí. Fotbaloví fanoušci vyrazí fandit Votrokům, kteří budou čelit Slavoji Vyšehrad. Divadlo Drak zve na premiéru Do hajan! i na venkovní akci Za příběhem Draku. Děti se mohou těšit také na pohádky v…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme