Hradečtí Energetici zdolali severečeskou Kadaň 3:1

Poprvé v roce 2003 se představili Energetici před domácím publikem a měli co napravovat, neboť poslední vystoupení s Hvězdou Brno nebylo pro oko diváka nikterak hezké, protože svěřenci trenérského tandemu Jeřábek-Vinopal prohráli vysoko 2:6. Hradecký dres oblékl poprvé v letošní sezóně zkušený Jirka Zadražil, který se objevil díky absenci Míry Fišera, kterého trápí problémy se zády hned v první pětce. Kadaň dorazila v kompletní sestavě a plné síle. "Byli jsme odpočatí a plní síly, chtěli jsme tady vyhrát" přiznal po utkání severočeský trenér Otakar Vejvoda.
Na hradecký stadión si našlo cestu na první utkání nového roku poměrně hodně fanoušků "Jsme určitě spokojeni s návštěvou, lidé na nás nezapomněli po nepříliš vydařeném zápase s Hvězdou, dnes nám hodně pomohli, hlavně ve třetí třetině a hnali nás dopředu" řekl po utkání brankář Tomáš Dušek. Čtyřicet minut byl ale na východě Čech k vidění nepříliš zajímavý hokej. Hosté mohli jít do vedení hned po půl minutě hry a to když musel gólman Dušek čarovat na brankové čáře a v poslední chvíli vytěsnil puk mimo tyče. Více ze hry měla určitě během úvodních 20 minut Kadaň, jednou jí ve skórování zabránila pravá tyč hradecké klece a neproměnili také přesilovou hru s převahou dvou hráčů. Ve druhé dvacetiminutovce se hra vyrovnala a několikrát se zapotil také brankář hostů Martin Chlad, nejvíce horko mu bylo asi po úniku Michala Pahuláka, který sice Chlada překonal, ale puk vyrazila pro změnu na druhé straně levá tyč. Energetici dostali od rozhodčího Poláka stejnou východu přesilové hry pět na tři jako měla Kadaň v první třetině, podobně jako soupeř však neskórovali a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu i po čtyřiceti minutách. Úvod poslední části hry patřil ale domácímu celku. Po 49.vteřinách hry prodloužil Patrik Beck přihrávku na Tomáše Jelínka a ten si už sám před Martinem Chladem věděl rady, chladnokrevně ho propálil dělovkou mířenou do horních pater branky. Kadaň se ale rozhodně nezalekla naopak Tomáš Dušek musel řešit řadu nebezpečných situací, po jedné z nich se puk odrazil opět od pravé tyče jeho klece, následovala blesková akce na jejímž konci byl aktivní Patrik Fořt, dostal se do sóla, které bezchybně zakončil a Energetici vedli už o dvě branky. Nadějné vedení netrvalo ale dlouho, Kadaň šťastnou brankou ještě v téže minutě snížila znovu na rozdíl jednoho gólu. Hradečtí hráči hned zvedli hlavy a zkušenějšímu soupeři zasadili další tvrdý úder v podobě třetí branky, tentokrát po krásné akci na jeden dotek, kdy nejprve přihrával křížem přes brankoviště soupeře Jarda Roubík na Michala Pahuláka, ten další přesnou přihrávkou vybídl na modré ke střele kapitána Petra Luštince, který zkušeně střelou těsně nad ledem zvýšil na 3:1. Trenér Otakar Vejvoda si vyžádal oddechový čas, ale ani to nic nezměnilo na výhře Energetiků, kteří zápas dohráli zodpovědnou hrou do vítězného konce. Domácí trenér Vladimír Jeřábek si mohl určitě po závěrečné siréně oddechnout a být maximálně spokojen ze ziskem tří bodů nad tímto bezesporu zkušeným týmem "Ano, rádi jsme všichni, bylo to důležité utkání. Hrálo se jak už je u nás doma snad zvykem dlouho bez branky, nám se ji ale pro změnu podařilo dát dnes první, to sehrálo bezesporu také důležitou roli. Dvoubrankový náskok Kadaň ihned opět snížila, ale nakonec vzal na sebe zodpovědnost jako správný kapitán Petr Luštinec a v přesilovce od modré dal důležitý třetí gól. Celý zápas jsme odehráli na čtyři pětky a příznivým faktorem je také to, že nikdo z hráčů neudělal větší individuální chybu. Jak už jsem říkal, jsme moc rádi, ale musíme jít dál zápas od zápasu, jako kdyby ten dnešní nebyl a začínat zase od nuly. Nemůžeme si dovolit ani v nejmenším myslet si, že když jsme jednou vyhráli, že to půjde samo, to by se nám mohlo sakra vymstít. V pondělí máme další trénink a pojedeme poctivou prací dál" řekl po sobotním vítězném zápase Vladimír Jeřábek. Hostující trenér, bývalý velezkušený hráč a velký gentleman Otakar Vejvoda sportovně přiznal, že si Hradec vyhrát zasloužil "Věděli jsme jak se na nás Hradec připravuje, že už potřebují také konečně vyhrát, dnes se hrálo o šest bodů a o to víc nás může prohra mrzet, ale vyhrál neřekl bych snad lepší tým, ale ten, který dal góly a hlavně ten šťastnější, buďme upřímní, Hradec si ty smůly letos vybral až moc a tak si vyhrát fakt zasloužil. Já už loni po prvním zápase tady tvrdil, že je na týmu a partě kluků z tohoto města obdivuhodné to, jak hráči chtějí vyhrát a celková odhodlanost, to se u jiných mužstev jen tak nevidí. Kádr máte také hodně kvalitní a určitě na poslední místo nepatříte. Přeji Vám hodně úspěchů do dalších bojů" poznamenal na závěr hostující lodivod Vejvoda. Ve středu zajíždějí Energetici po dlouhé době na led soupeře, představí se na ledě Žďáru nad Sázavou, který dnes doma porazil Prostějov. Sestava HC VČE: Dušek - Procházka, Bartek, Matějíček, Hendrich, Veselý, Luštinec, Fejgl - Zadražil, Fořt, Bělka, Frosch, Beck, Jelínek, Roubík, Pahulák, Nohejl, Štefan, Polák, Suchý. Branky: 40:49 Jelínek (Beck, Matějíček) 1:0, 45:15 Fořt 2:0, 45:58 Kuchler (Polanský) 2:1, 49:44 Luštinec (Pahulák, Roubík) 3:1, Rozhodčí: Polák - Dvořák, Drobílek Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci