Štítky: | Magistrát | Bydlení | zaměstnanec | výhody | benefity | sick days |

Hradecký magistrát láká nové zaměstnance na levnější bydlení

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | autor: hradeckralove.cz

Nezaměstnanost je na rekordně nízké úrovni a s nedostatkem kvalifikovaných zaměstnanců se potýkají i instituce veřejné správy. Královéhradecký magistrát chce potenciální uchazeče nalákat na výhodnějšího bydlení v městských bytech a rozšiřuje i zaměstnanecké benefity, zavede například takzvané sick days. Na radnici chybí hlavně technici a právníci.

„Největší problém je se získáním kvalifikovaných stavebních nebo investičních techniků a právníků,“ říká tajemnice magistrátu Markéta Bartušová. Město dnes na jedné straně bojuje se všeobecným nedostatkem zájemců na trhu práce, tak jako celá řada soukromých firem a společností, na druhé straně roste počet stavebních řízení, schvalovacích procesů, žádostí o různá vyjádření.

„Hospodářský růst zvyšuje požadavky na zaměstnanost, a pokud k výkonnější ekonomice přidáme i dostupnější dotace, roste i počet stavebních nebo investičních projektů. To pak logicky zvyšuje i související agendu na úřadě,“ dodává Bartušová.

„Co se týká finančního ohodnocení, je veřejná správa velmi omezená tabulkovými platy, a nemůže tak konkurovat privátní sféře. Chceme ale zájemce oslovit nepeněžními benefity a především stabilitou pracovního místa,“ popsala záměr magistrátu tajemnice. 

Zaměstnanci ušetří třetinu na nájmu

Nově tak úřad nabízí pro své nové zaměstnance na strategických pozicích výhodnější nájemné ve vybraných městských bytech, které je na úrovni dvou třetin běžného nájemného. „Máme zatím vytipované tři byty různé velikosti, vhodné pro svobodné absolventy i pro potencionální zájemce s rodinami,“ přiblížila Bartušová. Město má celkem 1 287 bytů a vybrané byty nejsou v současnosti obsazené.

Vedle této pobídky pro nové uchazeče zavádí magistrát další nový benefit pro stávající zaměstnance. Tři dny zdravotního volna mohou pracovníci úřadu během roku využít při zdravotních komplikacích, které nevyžadují potvrzení od lékaře, ale zároveň tím zamezí šíření onemocnění mezi kolegy na pracovišti. Takzvané sick days jsou v soukromé sféře poměrně rozšířený zaměstnanecký benefit, dnes je čím dále více využívaný i na úřadech, nabízí jej například hradecký krajský úřad, magistráty v Pardubicích nebo v Plzni.

V současnosti Magistrát města Hradce Králové zaměstnává celkem 420 lidí. Jeho zaměstnanci mají pět týdnů dovolené, úřad jim navíc přispívá na stravenky nebo vytváří sociální fond, který mohou individuálně dle volby čerpat na penzijní připojištění či regenerační aktivity. Magistrát dle situace umožňuje i různé formy zkrácených úvazků, které v privátní sféře nejsou samozřejmostí. Dlouhodobě je práce ve veřejném sektoru pozitivně vnímána z pohledu stability pracovního místa a jistoty odměny. Zaměstnanci často oceňují i výhodu pružné pracovní doby.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Až do konce ledna mohou hradečtí podnikatelé žádat magistrát o podporu

Už od začátku roku město přijímá žádosti o přímou finanční pomoc pro hradecké podnikatele. Žádat o ni mohou živnostníci, kteří v důsledku vládních nařízení museli uzavřít své provozovny. Aby byla žádost úspěšně vyhodnocena, musí žadatel splňovat veškeré stanovené podmínky, které…
Čtěte více

Koronavirus opět omezil školy, provoz MHD a magistrát je otevřen jen dva dny v týdnu

Od začátku nového roku ve městě jsou opět kvůli koronavirové nákaze omezeny služby týkající se veřejného života.Je znovu omezený provoz základních škol, prezenčně studují děti prvních a druhých ročníků, ostatní mají distanční výuku. Mateřské školy zůstávají otevřené. Omezena je…
Čtěte více

Městské poplatky se v Hradci letos zvyšovat nebudou, dražší bude teplo a voda

Za poplatky, které vybírá město, obyvatelé Hradce Králové tento rok nezaplatí peníze navíc. Ve městě se zvýší cena tepla a stoupne také vodné a stočné. Lidé v třípokojovém bytě si ale za rok za teplo při průměrné spotřebě připlatí necelých 300 korun. Podle společnosti Tepelné…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme