Hradecký magistrát chce měnit sídliště. Začne na Moravském Předměstí

Město chce revitalizovat sídliště.
Město chce revitalizovat sídliště. | autor: hradeckralove.cz

Mezi projekty, které by mohly výrazně změnit vzhled města, se nově zařadí i revitalizace hradeckých sídlišť. Začít by se mělo na Moravském Předměstí, kde bude vytipováno několik lokalit vyžadující regeneraci. V minulém týdnu rada města schválila vypsání výběrového řízení na projektanta, který vytvoří koncepční návrh úprav veřejného prostranství. Předběžná hodnota zakázky je odhadována na 825 tisíc korun bez DPH.

„Zejména na sídlištích se nacházejí lokality, které již nepotřebují pouze pravidelnou údržbu, ale kompletní změnu. Chceme zlepšit veřejná prostranství tak, aby se přiměnila na příjemná místa, kde mohou lidé trávit volný čas a věnovat se odpočinku nebo sportu,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek. Rada města schválila výběrové řízení na projektanta, který provede analýzu prostředí.  Na základě té pak zpracuje koncepční návrh a vytipuje lokality na Moravském Předměstí, které potřebují regeneraci nejdříve.    

Na vytváření projektu se bude podílet také veřejnost: „Rozhodli jsme se začít na Moravském Předměstí, kde by měl na podzim v rámci projektu proběhnout informativní průzkum mezi obyvateli. Na základě celkové analýzy území a názorů obyvatel bude vypracován návrh, který bude diskutován s veřejností na veřejném projednání. Tímto způsobem bychom chtěli pokračovat také na ostatních místech v Hradci Králové,“ doplňuje primátor. Na zhotovení projektu je šest měsíců, dokončen by tedy měl být začátkem jara příštího roku. Nyní se připravuje zveřejnění výzvy pro výběr zhotovitele.

Město chce na revitalizaci veřejného prostranství sídlišť čerpat i národní dotace, to by ale bez zastřešujícího projektu nebylo možné. „Revitalizace by měla probíhat na vytipovaných lokalitách sídliště Moravské Předměstí, navrhované revitalizační opatření budeme samozřejmě konzultovat s občany. O dotaci bude možné žádat ze Státního fondu podpory investic na každou lokalitu zvlášť, přitom výše dotační podpory je až 6 milionů korun na každý dílčí projekt zvlášť,“ doplňuje náměstkyně primátora pro oblast dotací Monika Štayrová.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Park v Lipkách bude město revitalizovat

Městský park Sady architekta Lisky v hradeckých Lipkách vznikl ve třicátých letech minulého století. Vzhledem k jeho současnému stavu vedení hradecké radnice připravuje revitalizaci této veřejné zelené plochy nacházející se v městské památkové zóně mezi Sborem kněze Ambrože a…
Čtěte více

Kubištovy sady v Hradci Králové projdou obnovou, která odhalí starou císařskou cestu

Vysázení nových a údržba stávajících zelených porostů, alejí, nové osvětlení i mobiliář - to vše čeká Kubištovy sady v Hradci Králové. Městský park o rozloze 2,4 hektarů, který vznikl mezi roky 1905 a 1907, se po více než sto letech dočká obnovy. Rada města doporučila…
Čtěte více

Město chce získat souhlasy vlastníků bytů s opravou Benešovy třídy přes sdružení vlastníků

Situace na hradecké Benešově třídě není vůbec uspokojivá. K tomu, aby se mohlo začít s rekonstrukcemi, potřebuje magistrát souhlasy vlastníků bytových jednotek. Sehnat je, není vůbec jednoduché. Nyní to vypadá, že se blýská na lepší časy. Během druhého listopadového týdnu se má…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme