Hradecký Domov U Biřičky spolupracuje na nové aplikaci pro telemedicínu

Aplikace seniorům nejen z Domova U Biřičky zprostředkuje kontakt s lékaři.
Aplikace seniorům nejen z Domova U Biřičky zprostředkuje kontakt s lékaři. | autor: pixabay.com

Pomoc lékaře bude v největším domově seniorů v Královéhradeckém kraji pro klienty brzy dostupnější. Domov U Biřičky na Novém Hradci Králové se podílí na technologické novince - testují tu aplikaci do tabletů na takzvanou telemedicínu. Prostřednictvím ní se dokáží klienti za pomoci sester spojit s doktory online. Podle vedení domova je to způsob, jak udělat lékařskou pomoc dostupnější, uvádí Český rozhlas Hradec Králové.

Podobné aplikace používají některé firmy pro své zaměstnance. Verze pro domovy seniorů a další sociální zařízení má být upravená i pro práci personálu. Zdejší zdravotní sestry tak teď s vývojáři dolaďují, jak má vše vypadat.

„My ukazujeme sestřičkám vizuály a ony říkají ano, takto je to dobře struktorované a zvládnu to, i když mám těch klientů na starosti víc," popisuje Martin Přibyl z firmy, která aplikaci vyvíjí.

Ředitelka Domova U Biřičky a zároveň viceprezidentka Asociace poskytovatelů sociálních služeb Daniela Lusková vysvětlila, že lékaři nejsou v domovech nastálo, ale pouze do nich na určité hodiny nachází. V tom může telemedicína pomoci.

„Toto je způsob jak zajistit, aby klient, dáma nebo pán, viděl svého odborného lékaře častěji. Řada věcí se dá vyřešit takovou dálkovou, obrazovou konzultací," uvedla pro Český rozhlas Hradec Králové Daniela Lusková.

Aplikaci by měli klienti Domova U Biřičky v Hradci Králové v ostrém provozu používat od dubna. Podle ředitelky by s novinkou neměli mít klienti problémy, protože za poslední rok kvůli protiepidemickým opatřením používají videohovory při kontaktu se svými blízkými.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Nový pavilon navýší kapacitu Domova důchodců U Biřičky o desítky lůžek

Královéhradecký kraj připravuje stavbu nového pavilonu v areálu hradeckého Domova důchodců U Biřičky, který je největším zařízením svého druhu v celém kraji. Touto investicí se zvýší kapacita zařízení ze současných 320 na 400 lůžek. Zároveň se zkvalitní podmínky pro…
Čtěte více

Domov pro seniory U Biřičky je opět v karanténě. Klientů je nakažených 27

Krajská hygienická stanice v Hradci Králové rozhodla o karanténě pro Domov u Biřičky. V největším pobytovém zařízení pro seniory v kraji je 27 pozitivních případů mezi klienty a dalších 15 mezi zaměstnanci. V podobné situaci byl domov už v říjnu. Nákaza se tentokrát nevyhnula…
Čtěte více

Domov pro seniory U Biřičky je v karanténě. Protestuje se tam 550 lidí

V Domově U Biřičky v Hradci Králové se již podruhé vyskytla nákaza COVID-19, konkrétně u klientky, která je nyní hospitalizována ve Fakultní nemocnici Hradec Králové. Původ nákazy se nepodařilo zjistit. V následujících třech dnech nechá vedení domova otestovat 550 osob. Hradecká…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme