Štítky: | MHD Hradec Králové | Jízdné | MHD |

Hradeckou městskou kartou v pardubické MHD od konce března už nezaplatíte

V Pardubicích hradecká karta přestává platit.
V Pardubicích hradecká karta přestává platit. | autor: hradeckralove.cz

Pardubický dopravní podnik modernizuje systém odbavování cestujících v tamní MHD a v souvislosti s tím končí i platnost  Městské karty Hradec Králové v pardubické dopravě. Je to vzájemné, takže od dubna už se na svou kartu v Hradci nesvezou ani Pardubičáci. Kompletní výměna terminálů ve vozidlech MHD v Pardubicích proběhne v měsících únor a březen 2021. Během února a března se budou měnit i vozy, ve kterých už nebude možné kartami platit. Hradecká karta bude tedy v některých vozidlech v Pardubicích platit až do konce března.

Do konce března budou na linkách pardubické MHD jezdit současně vozidla s původním i novým odbavovacím systémem. Vozidla s novým systémem budou mít zelenou samolepkou s velkým písmenem „N“ na předním displeji vozidla, před číslem linky. Další označení zelenou samolepkou bude na dveřích vozidla. Cestující tedy bude předem vědět, do jakého vozidla nastupuje a jaký způsob odbavení je pro ně aktuální.

Ve vozidlech MHD v Pardubicích s novými terminály již nebude možné odbavení pomocí elektronické peněženky na Pardubické kartě a elektronické peněženky na Městské kartě Hradec Králové - nová odbavovací zařízení již tedy neumožní použít karty k úhradě jednotlivého jízdného.

Úhradu jízdného ve vozidlech MHD v Pardubicích s novým odbavovacím systémem bude možné provést bezkontaktní platební kartou VISA a Mastercard (cena jízdného je stejná jako při odbavení z elektronické peněženky na Pardubické kartě) nebo z elektronické peněženky na In kartě Českých drah a kartě IREDO – v těchto dvou případech až od 1. 4. 2021, popřípadě lze využít SMS jízdenku či aplikaci SEJF u chytrých telefonů či zakoupením papírové jízdenky na předprodejních místech.

Z nepřestupních papírových jízdenek se s platností od 8. 2. 2021 do 31. 3. 2021 stávají dočasně jízdenky přestupní, kdy tyto jízdenky budou platné 45 minut od jejich označení v prvním spoji využitém pro cestu.

Ve vozidlech MHD v Pardubicích s původními terminály je možné až do středy 31. března 2021 využít elektronickou peněženku na Pardubické kartě i Městské kartě Hradec Králové bez omezení.

Městská karta Hradec Králové v pardubické MHD bude platit pouze k 31. březnu 2021. K tomuto datu budou již vybaveny všechna vozidla pardubické MHD novými terminály.

Ke stejnému datu bude ukončena akceptace (nebude technicky možná) elektronické peněženky na Pardubické kartě k platbě jednotlivého jízdného v hradecké MHD. Od 1. dubna 2021 tedy vzájemná akceptace karet končí.

Nová Pardubická karta („na stojato“), která bude funkční ve vozidlech s novým odbavovacím systémem od 15. března 2021, nebude v MHD v Hradci Králové akceptována.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Do MHD už jen v respirátoru či dvojité roušce, linka 16 změní trasu

Dle nového nařízení vlády se ode dneška může do obchodů a na cesty městskou hromadnou dopravou pouze s respirátorem, nanorouškou nebo dvěma chirurgickými rouškami. Linka MHD 16 a 16Š od příštího týdne změní trasu, protože se uzavírá ulice Za Škodovkou v Hradci Králové.
Čtěte více

O vánočních svátcích a na Silvestra bude MHD jezdit v omezeném provozu

V období vánočních svátků a na přelomu roku je omezen provoz hradecké městské hromadné dopravy. Jaké změny v jízdním řádu platí od 21. prosince do 1. ledna 2021? Nepojedou školní a výpomocné spoje, pravidelný provoz bude končit v 19 hodin, poté se bude jezdit dle upraveného…
Čtěte více

Po Hradci jezdí pět nových autobusů. Mají i chladničky pro řidiče

Do vozové flotily hradeckého dopravního podniku během října a listopadu přibylo pět nových moderních autobusů. Vozy jsou klimatizované a mají trochu jinak uspořádaná sedadla, aby bylo uvnitř více místa. Nechybějí ani kamery, aby řidič mohl sledovat situaci ve voze. Pro řidiče je…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme