Hradecké termosnímkování zaujalo i oborníky

Odborníci na tepelnou energii ocenili hradecký nápad leteckého termosnímkování. To zabodovalo v celorepublikové soutěži „Projekt roku 2009“ a zařadilo se mezi desítku nejpřínosnějších projektů v oblasti tepelného hospodářství v loňském roce.

Letecké fotografování teploty povrchu země ve městě zavedla společnost Tepelné hospodářství loni. Podle expertů se jedná o projekt ojedinělý nejen u nás, ale i v Evropě. Jeho hlavním cílem je předcházet zbytečným únikům tepla a zabránit například i případným haváriím. To už se Hradci jednou vyplatilo. „Projekt termovizního snímkování byla výborná investice. Město Hradec Králové ukázalo, že lze i v českých podmínkách realizovat náročné projekty, na které si mnohdy netroufnou odborníci jinde v Evropě,“ řekl Hradeckému deníku ředitel Tepelného hospodářství Hradec Králové Jiří Seidler. Podle něj bude společnost brzy tímto způsobem kontrolovat celý rozvodný systém tepla ve městě.
„Na spuštění celého projektu jsme se dlouhodobě připravovali a nepodcenili jsme ani následné vyhodnocování výsledků. Chceme kolegům s pomocí tepelných map a výstupů ukázat, kudy může vést cesta k zavedení termovizního systému kontroly do přenosových soustav v dalších zařízeních,“ dodal Deníku Petr Juránek, který hodnotí především přínosy při vyhledávání havárií na teplovodech.
Výsledky termosnímkování ale mohou v praxi využít i obyvatelé města. Na webových stránkách Magistrátu nebo TH HK si mohou prověřit tepelné vlastnosti svých domů a podle toho naplánovat například zateplení. To dokáže ušetřit i tisíce korun z rodinného rozpočtu ročně.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme