Štítky: | Opravy | základní školy |

Hradecké školy místo dětí o prázdninách zaplní řemesníci. Opravy vyjdou na 18 milionů

ZŠ Štefánikova také letos v létě projde opravami.
ZŠ Štefánikova také letos v létě projde opravami. | autor: firmy.cz

Za více než 18 milionů korun město Hradec Králové opraví budovy a zázemí svých základních a mateřských škol během letošních prázdnin. Technické služby opraví například střechu školní jídelny základní školy v Kuklenách, venkovní kanalizaci areálu školy v Habrmannově ulici nebo podlahy v tělocvičnách ZŠ Štefánikova a ZŠ Úprkova. Vedle těchto menších oprav pokračuje rozsáhlá rekonstrukce mateřské školy Sluníčko na Moravském Předměstí v Hradci Králové za celkových 45 milionů korun, v červnu stavbaři začali zateplovat budovu další městské školky Lužická.

„O prázdninách jsou školy téměř prázdné, proto se potřebná větší údržba a méně náročné opravy školských budov tradičně plánují na tyto měsíce. Zhruba u desítky škol využijeme jejich minimální provoz na opravy střech, rozvodů ústředního vytápění, výměny podlahových krytin nebo na práce ve venkovních prostorách školských areálů,“ říká Pavel Marek, náměstek primátora Hradce Králové pro oblast městského majetku.

Ve školní jídelně ZŠ Kukleny stavbaři opraví střechu za 3,2 milionu korun, za podobné finance se plánují práce na nadstřešních částech budovy ZŠ Josefa Gočára. Opravenou venkovní kanalizaci budou mít v ZŠ Habrmanova, renovací projdou palubovky v tělocvičnách ZŠ Úprkova a ZŠ Štefánikova, kde se opravuje současně i jeden z pavilonů učeben. Řemeslníci budou o prázdninách i na ZŠ M. Horákové, ve Štefcově ulici nebo v mateřských školách Hrubínova a Mandysova.

Tyto prázdninové stavební práce na školských budovách město vyjdou na více než 18 milionů korun. V průběhu celého roku hradecké technické služby do údržby a oprav areálů škol investují celkem více než 33 milionů korun.

Druhou etapou o prázdninách pokračuje i rozsáhlá rekonstrukce mateřské školy Sluníčko na Moravském Předměstí v Hradci Králové. Letos město plánuje opravit pavilon C a spojovací chodbu za 12,2 milionu korun, celkem za tuto investici, která začala již loni a skončí v příštím roce, město vynaloží téměř 45 milionů korun. V červnu také začala rekonstrukce MŠ Lužická, kde vedle zateplení a rekuperace budou mít budovy i novou střechu. Investice do této školky na Slezském Předměstí je 11,3 milionu korun.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Opravy hradecké umělecké školy Střezina by mohly začít do půl roku. Na podzim se bude vybírat firma

Rekonstrukce Základní umělecké školy Střezina pokračuje vypsáním výběrového řízení na zhotovitele první etapy. Během ní by mělo dojít k opravě tanečního a výtvarného pavilonu a zbourání stávající a výstavbě nové kryté spojovací chodby. Zadávací podmínky na svém pondělním…
Čtěte více

Školní jídelny a kuchyně dostanou nové vybavení, střední škola v Ruseku fasádu

Město Hradec Králové se chystá podobně jako v loňském roce přispět hradeckým základním školám na vybavení školních kuchyní a jídelen. Kromě speciálních myček nádobí se budou pořizovat také konvektomaty, elektrické smažicí pánve nebo plynové kotle. Celkově vyjde nové…
Čtěte více

Učitelé, kteří pomáhali během nouzového stavu, dostanou od města 150 tisíc

Během nouzového stavu fungovaly v Hradci Králové jen některé vybrané školy, které se staraly o děti pracovníků složek integrovaného záchranného systému či zaměstnanců sociálních služeb. Jednalo se o základní školy Sever, Štefcova a Josefa Gočára, a také mateřskou školu…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme