Štítky: | Opravy | základní školy |

Hradecké školy místo dětí o prázdninách zaplní řemesníci. Opravy vyjdou na 18 milionů

ZŠ Štefánikova také letos v létě projde opravami.
ZŠ Štefánikova také letos v létě projde opravami. | autor: firmy.cz

Za více než 18 milionů korun město Hradec Králové opraví budovy a zázemí svých základních a mateřských škol během letošních prázdnin. Technické služby opraví například střechu školní jídelny základní školy v Kuklenách, venkovní kanalizaci areálu školy v Habrmannově ulici nebo podlahy v tělocvičnách ZŠ Štefánikova a ZŠ Úprkova. Vedle těchto menších oprav pokračuje rozsáhlá rekonstrukce mateřské školy Sluníčko na Moravském Předměstí v Hradci Králové za celkových 45 milionů korun, v červnu stavbaři začali zateplovat budovu další městské školky Lužická.

„O prázdninách jsou školy téměř prázdné, proto se potřebná větší údržba a méně náročné opravy školských budov tradičně plánují na tyto měsíce. Zhruba u desítky škol využijeme jejich minimální provoz na opravy střech, rozvodů ústředního vytápění, výměny podlahových krytin nebo na práce ve venkovních prostorách školských areálů,“ říká Pavel Marek, náměstek primátora Hradce Králové pro oblast městského majetku.

Ve školní jídelně ZŠ Kukleny stavbaři opraví střechu za 3,2 milionu korun, za podobné finance se plánují práce na nadstřešních částech budovy ZŠ Josefa Gočára. Opravenou venkovní kanalizaci budou mít v ZŠ Habrmanova, renovací projdou palubovky v tělocvičnách ZŠ Úprkova a ZŠ Štefánikova, kde se opravuje současně i jeden z pavilonů učeben. Řemeslníci budou o prázdninách i na ZŠ M. Horákové, ve Štefcově ulici nebo v mateřských školách Hrubínova a Mandysova.

Tyto prázdninové stavební práce na školských budovách město vyjdou na více než 18 milionů korun. V průběhu celého roku hradecké technické služby do údržby a oprav areálů škol investují celkem více než 33 milionů korun.

Druhou etapou o prázdninách pokračuje i rozsáhlá rekonstrukce mateřské školy Sluníčko na Moravském Předměstí v Hradci Králové. Letos město plánuje opravit pavilon C a spojovací chodbu za 12,2 milionu korun, celkem za tuto investici, která začala již loni a skončí v příštím roce, město vynaloží téměř 45 milionů korun. V červnu také začala rekonstrukce MŠ Lužická, kde vedle zateplení a rekuperace budou mít budovy i novou střechu. Investice do této školky na Slezském Předměstí je 11,3 milionu korun.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Město chce Hlavní ulici předčasně zprovoznit už během prosince

Hlavní ulice, která je páteřní komunikací mezi Roudničskou a Brněnskou ulicí na Novém Hradci Králové, prochází už od poloviny loňského roku rozsáhlou rekonstrukcí. Tato významná městská investice v oblasti dopravy za  zhruba 60 milionů korun je téměř hotová, zbývají pouze…
Čtěte více

Devatenáct mladých učitelů dostane od města příspěvek na bydlení. Radnice uvolní téměř milion korun

Město Hradec Králové rozdělí mezi devatenáct mladých učitelů téměř milion korun. Příspěvek na bydlení v krajském městě má pedagogy přesvědčit, aby zůstali učit v hradeckých školách. Učitele do programu vybírali ředitelé škol. Záleželo na věku, aprobaci ale i aktivitě vybraných…
Čtěte více

Historická budova Radnice na Velkém náměstí má opravená okna

Jedna z nejznámějších budov v Hradci Králové, Radnice na Velkém náměstí, je poprvé zmíněna v pramenech již v roce 1418. Již druhým rokem tato kulturní památka prochází obnovou, do oken již město investovalo přes milion korun. Budova vznikla přestavbami z gotického…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme