Hradecké školy a školky procházejí rekonstrukcí

Ani v létě nejsou hradecké školy a školky zdaleka prázdné. V řadě z nich začaly rekonstrukce a další úpravy. Hradec Králové letos hodlá investovat do svých školních budov 40 milionů korun. Dělníci mají na práci doslova šibeniční termín – pouze školní prázdniny.

Největší částku letos pohltí základní škola SNP na Slezském Předměstí, kde se proto také práce protáhnou. Přestavba tělocvičny tam přijde na 10 milionů korun. „Už měla hodně za sebou. Předpokládám, že předána do užívání bude na podzim,“ uvedla pro Hradecký deník vedoucí odboru školství hradeckého magistrátu Alena Synková. Obnovu ale čekají během léta i tělocvičny v základních školách v ulici Milady Horákové, kde bude nová podlaha, a ve Štefánikově ulici, kde se opravuje prosklená stěna.
Základní škola školy Bezručova a Sever se dočkají nového zpevněného povrchu před vstupem, naopak vnitřní dvůr bude mít novou dlažbu na ZŠ Pouchov. Jak zjistil Hradecký deník, rozšíření kapacity město naplánovalo v mateřské škole Plotiště-Sever. Kapacita školky se tím navýší o 50 dětí. „Docílíme toho úpravou nevyužívaného podlaží, kde vzniknou dvě učebny,“ vysvětlila Deníku Alena Synková. V Kampanově ulici pak v tamní školce dojde k výměně ústředního topení, rozvodů teplé vody a oken. Právě stará okna a s tím spojené úniky tepla jsou podle Synkové slabinou asi všech hradeckých školských zařízení.
Mezi letní práce se už zařadily rekonstrukce sociálního zázemí na ZŠ Štefánikova, oprava střechy MŠ Švendova, výměna fasády a oken školky v Kotěrově ulici, vznik mlhoviště v MŠ Plácky a Malšova Lhota a rekonstrukce bazénu školky ve Škroupově ulici.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme