Hradecké nebe letos rozvíří stovka letounů

Zajímavou podívanou slibuje i na letošní rok jedna z největších leteckých přehlídek u nás – CIAF. Leteckou show by letos 4. a 5. září měla zdobit téměř stovka letadel. Program přehlídky a největší lákadla představili pořadatelé už nyní.

Letošní CIAF je už 17. ročníkem této akce. Svou účast už nyní přislíbily letky 16 zemí a ještě to nemusí být číslo konečné. Pořadatelé stále jednají s letectvy Velké Británie a USA. Ročník bude mít i svou premiéru. Zcela poprvé se v Hradci Králové představí piloti z Litvy. Nebe nad městem by měly rozeznít stíhací stroje, bombardéry, vrtulníky i dopravní letadla. Kromě letových ukázek slibují pořadatelé i bohatý doprovodný program, včetně prohlídky některých strojů. „Nebudou chybět ani pozemní ukázky, lidé si letadla budou moci prohlédnout na staré dráze,“ slíbil Hradeckému deníku Vladimír Grygar, letový ředitel show.
Podle Aleše Cabicara z pořádající agentury by velkým lákadlem měla být Tygří letka. „Jsou to letky s piloty, kteří dělají víc, než je jim uloženo, je to prostě elita,“ řekl Deníku Cabicar. Právo prvního letu ale podle něj bude tradičně patřit českým pilotům. Armáda ČR by během obou dní měla představit všechny typy letadel, které nyní vojáci u nás využívají.
Program začne v sobotu v 11 hodin a skončí v 17 hodin. V neděli bude program stejný. Vstup na letiště bude pro návštěvníky možný v sobotu už od 8 hodin. Jen loni přehlídku navštívilo zhruba 50 tisíc lidí. Posílena kvůli tomu bude i městská hromadná doprava. CIAF se do Hradce Králové vrátil loni po sedmileté pauze, během které bylo jeho domovským letištěm Brno. S odchodem armády tam ale začali mít pořadatelé technické problémy se zajištěním letového provozu a show se tak vrátila dna východ Čech. Hradecké letiště je podle pořadatelů momentálně pro tyto účely nejvhodnějším místem v ČR.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme