Štítky: | MHD Hradec Králové | MHD |

Hradecké městské spoje budou od zítřka jezdit jako o prázdninách

Školní spoje zrušeny nebudou.
Školní spoje zrušeny nebudou. | autor: hradeckralove.cz

Hradecký dopravní podnik zavádí prázdninový provoz městských spojů již od června. Důvodem je především personální situace u řidičů, kterou městský dopravce již několik týdnů řeší výpomocí kolegů z technicko-hospodářských pozic nebo ze servisních dílen. Cestující se tak od středy budou řídit podle II. sloupce jízdního řádu, pro zajištění dopravy dětí do škol zůstanou ve dnech školního vyučování v provozu všechny školní a některé výpomocné spoje.

„Z důvodu nedostatku řidičů MHD jsme museli ve spolupráci s městem přistoupit na prázdninový režim dopravy již od června,“ uvádí ředitel Dopravního podniku města Hradce Králové Zdeněk Abraham. Nedostatek řidičů by se ale do budoucna mohl zlepšit.

„V dopravním podniku máme dlouhodobě podstav, ale situaci se dařilo zvládat. Větší úbytek řidičů nastal teď na jaře po ústupu koronaviru, jelikož se obnovily plánované zákroky a operace v nemocnicích nebo je opět umožněno absolvovat zdravotní pobyty,“ vysvětluje ředitel Abraham. Spoje MHD budou až na výjimky jezdit podle jízdního řádu uvedeného ve druhém sloupci s názvem „Pracovní den – omezení dopravy MHD“.

Pro zajištění dopravy dětí do škol zůstanou ve dnech školního vyučování v provozu všechny školní linky a některé výpomocné spoje. Zároveň také zůstávají v provozu linky č. 6, 20, 26 a spoj linky č. 11 v 7:15 z Bělče. „Za vzniklou situaci se cestujícím velmi omlouváme. Jakmile si naši řidiči tyto odložené zdravotní výkony odbaví, měla by se personální situace znovu stabilizovat,“ doplňuje ředitel Abraham.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Chtěli jste si někdy zkusit řídit autobus? Můžete, hradecký dopravní podnik vám to umožní

Možná hledáte práci a možná si chcete jen zkusit řídit něco většího než je váš osobní vůz. V obou případech můžete navštívit akci hradeckého dopravního podniku, která se koná 8. června. Od 14 do 18 hodin se v areálu společnosti můžete dozvědět všechno o práci v podniku a také si…
Čtěte více

Obce na Hradecku si možná za MHD linky připlatí. Někde nepomůže ani dotace od kraje

Cestující do obcí kolem Hradce, kam zajíždí hradecká MHD si možná připlatí. Do cen se promítnou rostoucí náklady na provoz městské hromadné dopravy. Smlouvu mají například Předměřice, Lochenice, Vysoká nad Labem nebo Běleč, které čelí postupnému zdražování dopravy. Ani čerstvá…
Čtěte více

Křižovatka Fortna se od pátku na několik měsíců úplně uzavírá

Velmi frekventovaná křižovatka Fortna v centru města se spolu s částmi okolních ulic od pátku 1. dubna na několik měsíců kompletně uzavře. Křižovatku ulic Ignáta Herrmanna a Komenského čeká přeměna na kruhový objezd. Spolu s ní se také opraví okolí včetně chodníků a autobusových…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme