Štítky: | MHD Hradec Králové | MHD |

Hradecké městské spoje budou od zítřka jezdit jako o prázdninách

Školní spoje zrušeny nebudou.
Školní spoje zrušeny nebudou. | autor: hradeckralove.cz

Hradecký dopravní podnik zavádí prázdninový provoz městských spojů již od června. Důvodem je především personální situace u řidičů, kterou městský dopravce již několik týdnů řeší výpomocí kolegů z technicko-hospodářských pozic nebo ze servisních dílen. Cestující se tak od středy budou řídit podle II. sloupce jízdního řádu, pro zajištění dopravy dětí do škol zůstanou ve dnech školního vyučování v provozu všechny školní a některé výpomocné spoje.

„Z důvodu nedostatku řidičů MHD jsme museli ve spolupráci s městem přistoupit na prázdninový režim dopravy již od června,“ uvádí ředitel Dopravního podniku města Hradce Králové Zdeněk Abraham. Nedostatek řidičů by se ale do budoucna mohl zlepšit.

„V dopravním podniku máme dlouhodobě podstav, ale situaci se dařilo zvládat. Větší úbytek řidičů nastal teď na jaře po ústupu koronaviru, jelikož se obnovily plánované zákroky a operace v nemocnicích nebo je opět umožněno absolvovat zdravotní pobyty,“ vysvětluje ředitel Abraham. Spoje MHD budou až na výjimky jezdit podle jízdního řádu uvedeného ve druhém sloupci s názvem „Pracovní den – omezení dopravy MHD“.

Pro zajištění dopravy dětí do škol zůstanou ve dnech školního vyučování v provozu všechny školní linky a některé výpomocné spoje. Zároveň také zůstávají v provozu linky č. 6, 20, 26 a spoj linky č. 11 v 7:15 z Bělče. „Za vzniklou situaci se cestujícím velmi omlouváme. Jakmile si naši řidiči tyto odložené zdravotní výkony odbaví, měla by se personální situace znovu stabilizovat,“ doplňuje ředitel Abraham.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Akce na Gočárově třídě a jízda MHD zadarmo. V pátek vrcholí týden bez aut ve městě

V Hradci Králové běží Evropský týden mobility, který prostřednictvím akcí, přednášek a dalších tematických událostí upozorňuje na neudržitelný nárůst individuální automobilové dopravy ve městě. Několikadenní program vyvrcholí v pátek 22. září akcí Den bez aut. Konat se bude v…
Čtěte více

Jízdné půjde ve vozech MHD koupit i platební kartou, chystá se i nová aplikace

V těchto dnech mohou cestující hradecké městské hromadné dopravy v některých vozech vídat první novinky v rámci nového odbavovacího systému. Těmi jsou platební terminály, kde mohou cestující nejen načíst městskou kartu, ale také zde i zakoupit jízdné pomocí bezhotovostní platby.…
Čtěte více

Panely s nejbližšími odjezdy vozů MHD jsou často mimo provoz. Dopravní podniky ty rozbité vymění

Pokud cestujete v Hradci městskou hromadnou dopravou a zvykli jste si rychle mrknout na elektronické panely s nejbližšími spoji, určitě jste zaznamenali, že na některých zastávkách zkrátka nefungují. Hradecký dopravní podnik těch rozbitých eviduje celkem 19. Bohužel náhradní…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme