Hradecké letiště očekává účastníky letecké přehlídky

Nultý ročník letecké přehlídky International Flying Display 2008 (IFD) je připraven pro milovníky letadel na tento víkend. Hradecké letiště bude pro návštěvníky otevřeno po oba dny od 9 do 17 hodin a představí se zde více než padesát letounů a vrtulníků.

Jak uvádějí organizátoři, letecká přehlídka nabídne divákům ukázky sportovních i proudových letadel a skupinovou akrobacii. Většina účastníků letecké show přiletí do Hradce v pátek. „Můžeme avizovat letovou účast maďarského špičkového pilota Petera Besenyiho, známého české veřejnosti zejména svým mistrovským lítáním v rámci Red Bull Air  Race, představí se například akrobatická skupina Breitling Team z Francie na 7 letounech L39 či skupina Stars ze Srbska,“ sdělil Aleš Cabicar z pořádající agentury. Z ostatních účastníků zaujme například letoun Catalina z druhé světové války, který na hradecké letiště dorazil již v pondělí. „Nebudou chybět ani historické repliky či statické ukázky,“ dodal Cabicar.
Pořádající agentura Czech Airshow Agency požádala město o zajištění účasti hasičů. „Na základě schválení rady města tam budou dobrovolní hasiči zajišťovat požární prevenci,“ řekl náměstek primátora Josef Malíř. Zároveň organizátoři finančně přispěli na posílení linky MHD číslo 15, která vyjíždí ze stanice Hlavní nádraží. Tato linka bude mít ve dnech 14. a 15. června interval 15 minut a to v následujících časech: od 9:00 do 12:00 ve směru na letiště a od 13:00 do 17:00 ve směru Hradec Králové.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme