Hradecké letiště by mohlo nabídnout kulturní i sportovní vyžití po celý rok

Bavit by se lidé mohli na letišti po celý rok.
Bavit by se lidé mohli na letišti po celý rok. | autor: RfP

Část areálu hradeckého letiště, kde se koná tradiční Rock for People a řada jiných menších či větších kulturních akcí, by se v budoucnu mohla změnit na celoroční zábavní zónu pro všechny generace. Společnost Ameba Production, která má na letišti městské objekty v pronájmu, představila své plány, jak by mohl areál fungovat. Vedle zázemí pro již zavedené kulturní akce by zde měla vzniknout i sportoviště, family park a další atrakce pro veřejnost či soukromé firmy.

 

„Záměr vybudovat v části areálu letiště multifunkční areál, který nabídne kulturní, sportovní a společenské vyžití, rozhodně vítáme. Společnost Ameba Production pana Thomese je dlouhodobým seriózním nájemcem a partnerem města v kulturní oblasti. Spolupráce s ním vždy byla korektní, výborná a bez komplikací. Jedná se navíc o projekt, který má mezinárodní přesah, což by mohlo znamenat vzestup cestovního ruchu i ekonomiky ve městě. Areál by také mohl nabídnout spoustu nových pracovních možností pro hradecké občany. Celý záměr a vizi pan Thomes již představil i zástupcům přilehlých komisí místních samospráv a okolních obcí, kteří neměli k plánům rozvoje této části letiště připomínky a ocenili jeho velmi korektní přístup,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

„Smyslem tohoto projektu je sjednotit několik odvětví na jedno místo a nabídnout prakticky různorodé využití areálu pro jakoukoliv věkovou skupinu. I nadále bychom zde chtěli zachovat pořádání festivalu Rock for People, ale zároveň chceme dát příležitost dalším podobným vícedenním akcím. Kromě tradičního pořádání kulturních, sportovních a firemních akcí chceme image areálu založit na ekologicky šetrném přístupu s maximálním využití obnovitelných zdrojů, které by pokryly když ne celou, tak alespoň významnou část spotřeby energie v průběhu většiny roku,“ uvedl Michal Thomes ze společnosti Ameba Production.

Město s nájemcem zatím již zahájilo jednání. „Řešíme pozemky a nemovitosti, které máme jako město na letišti a které by bylo možné se záměrem pana Thomese propojit. Pravděpodobně bude třeba do některých objektů investovat, a to nejen do údržby, ale zejména do rozvoje. Řešit bude nutné například napojení na inženýrské sítě  a podobně,“ doplňuje náměstek primátora pro oblast majetku města Pavel Marek.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Rock for People se přesouvá na červen 2022, zakoupené vstupenky zůstávají platné

Vzhledem k přetrvávající pandemii Covidu - 19 oznamuje festival Rock for People, že se vyprodaný ročník 2020/2021 v plánované podobě neuskuteční a přesouvá se na 16. - 18. června 2022. Zakoupené vstupenky nadále zůstávají v platnosti na příští rok, postupně budou také oznamováni…
Čtěte více

Zveme: Na burgery, portugalský festival, dětský den či královnu na Bílé věži

Jaké akce se v Hradci Králové chystají na tento víkend? Pojede se Cyklomaraton v hradeckých městských lesích, na Správčáku bude dětský den, Bílou věží bude provázet královna, na letišti se koná menší verze festivalu Rock for People. Navštívit můžete také Burger street festival…
Čtěte více

Divadelňák letos nebude, Rock for People zřejmě také ne a Majáles v září

Zrušený divadelní festival, Majáles i obří akce Rock for People. To je jen stručný výčet největších akcí, které každý rok oživily kulturní dění v Hradci Králové. Letos kvůli koronaviru musejí pořadatelé těchto akcí přemýšlet o náhradních termínech a nebo tom, jak se se ztrátami…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme