Hradecké letiště by mohlo nabídnout kulturní i sportovní vyžití po celý rok

Bavit by se lidé mohli na letišti po celý rok.
Bavit by se lidé mohli na letišti po celý rok. | autor: RfP

Část areálu hradeckého letiště, kde se koná tradiční Rock for People a řada jiných menších či větších kulturních akcí, by se v budoucnu mohla změnit na celoroční zábavní zónu pro všechny generace. Společnost Ameba Production, která má na letišti městské objekty v pronájmu, představila své plány, jak by mohl areál fungovat. Vedle zázemí pro již zavedené kulturní akce by zde měla vzniknout i sportoviště, family park a další atrakce pro veřejnost či soukromé firmy.

 

„Záměr vybudovat v části areálu letiště multifunkční areál, který nabídne kulturní, sportovní a společenské vyžití, rozhodně vítáme. Společnost Ameba Production pana Thomese je dlouhodobým seriózním nájemcem a partnerem města v kulturní oblasti. Spolupráce s ním vždy byla korektní, výborná a bez komplikací. Jedná se navíc o projekt, který má mezinárodní přesah, což by mohlo znamenat vzestup cestovního ruchu i ekonomiky ve městě. Areál by také mohl nabídnout spoustu nových pracovních možností pro hradecké občany. Celý záměr a vizi pan Thomes již představil i zástupcům přilehlých komisí místních samospráv a okolních obcí, kteří neměli k plánům rozvoje této části letiště připomínky a ocenili jeho velmi korektní přístup,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

„Smyslem tohoto projektu je sjednotit několik odvětví na jedno místo a nabídnout prakticky různorodé využití areálu pro jakoukoliv věkovou skupinu. I nadále bychom zde chtěli zachovat pořádání festivalu Rock for People, ale zároveň chceme dát příležitost dalším podobným vícedenním akcím. Kromě tradičního pořádání kulturních, sportovních a firemních akcí chceme image areálu založit na ekologicky šetrném přístupu s maximálním využití obnovitelných zdrojů, které by pokryly když ne celou, tak alespoň významnou část spotřeby energie v průběhu většiny roku,“ uvedl Michal Thomes ze společnosti Ameba Production.

Město s nájemcem zatím již zahájilo jednání. „Řešíme pozemky a nemovitosti, které máme jako město na letišti a které by bylo možné se záměrem pana Thomese propojit. Pravděpodobně bude třeba do některých objektů investovat, a to nejen do údržby, ale zejména do rozvoje. Řešit bude nutné například napojení na inženýrské sítě  a podobně,“ doplňuje náměstek primátora pro oblast majetku města Pavel Marek.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Můžete sportovat na Hradeckých sportovních hrách, vyrazit na divadlo či festival

Jaké akce se budou konat v Hradci Králové o tomto víkendu? V pátek a v sobotu se koná Rock for People Hope na hradeckém letišti. Můžete vyrazit na akci Hradec žongluje nebo si zasportovat na Hradeckých sportovních hrách. Koná se Nábřeží keramiky a skla na Šrámkově…
Čtěte více

Rock for People letos přece jen bude. Ve Festival parku se muzika rozezní 13.- 14. srpna

Dvoudenní festival Rock for People Hope proběhne ve dnech 13. - 14. srpna 2021 v areálu královéhradeckého Festivalparku a to hned na třech stagích. Kromě hudby čeká návštěvníky bohatý doprovodný program - art stage s diskuzemi a performance, eko-městečko s představením…
Čtěte více

Rock for People se přesouvá na červen 2022, zakoupené vstupenky zůstávají platné

Vzhledem k přetrvávající pandemii Covidu - 19 oznamuje festival Rock for People, že se vyprodaný ročník 2020/2021 v plánované podobě neuskuteční a přesouvá se na 16. - 18. června 2022. Zakoupené vstupenky nadále zůstávají v platnosti na příští rok, postupně budou také oznamováni…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme