Hradecké ANO nabídlo křeslo primátora ODS. Ta zatím na nabídku nekývla

Kdo nakonec usedne do primátorského křesla?
Kdo nakonec usedne do primátorského křesla? | autor: hradeckralove.cz

Už je to pár dní, co se uzavřely volební místnosti a Hradec stále ještě nemá vedení. Strany, které se díky přízni voličů do zastupitelstva dostaly, stále jednají. V podstatě spolu bojují hnutí ANO a Hradecký demokratický klub. Jde o to, komu se povede strany, které získaly méně mandátů, přetáhnout na svou stranu. Na vyjednávací schůzce v úterý večer ANO nabídlo ODS post primátora za to, že s ním vstoupí do koalice. Informaci přinesl Hradecký deník.

"V zájmu vytvoření koalice jsme ODS nabídli pozici primátora. A to bez určení jména," uvedla pro Deník lídryně ANO Monika Štayrová s tím, že obě strany se opět sejdou v pátek. Pokud ODS na nabídku kývne, vznikne v Hradci koalice ANO, ODS a Změna pro Hradec s podporou Zelených. Tato koalice by v 37 členném zastupitelstvu měla 19 křesel.

Jedná se i v druhém táboře, tam však takto konkrétní nabídky zatím nepadly. Alespoň ne oficiálně. HDK by mohlo utvořit koalici s Piráty, Koalicí pro Hradec a ODS. To by pak dohromady měli 22 křesel. Piráti však v sobotu prostřednictvím svého lídra Petra Vrbického prohlásili, že se jim nelíbí ani ANO ani HDK. "Stále ještě jednáme, tak nechci říkat žádné závěry. V příštích dnech budeme chytřejší," nechtěl se do spekulací pouštět Zdeněk Fink, jednička HDK a současný primátor.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradec chce pomoci podnikatelům programem Antivirus II. Na přímou podporu má připraveny téměř tři miliony korun

Město spouští program Antivirus II. Měl by to být souhrn opatření na zmírnění dopadů druhé vlny koronavirové pandemie. Odpuštěn bude například poplatek za zábor veřejného prostranství až do konce roku 2021, na přímou finanční podporu podnikání má město zatím připravených 2,8…
Čtěte více

Stavba stadionu opět čelí problému. Na ÚOHS přišla námitka proti zadávací dokumentaci

Město Hradec Králové obdrželo informaci o návrhu na přezkoumání zadávacích podmínek výběrového řízení na stavbu multifunkčního fotbalového stadionu, který byl podán na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Město nyní ve spolupráci s administrátorem tendru a v souladu se…
Čtěte více

Hradecký magistrát od pondělí omezí provoz, další instituce se zavřou

Opatření, která ve čtvrtek kvůli druhé vlně pandemie vyhlásila vláda, ovlivní provoz a režim fungování městských organizací. Hradecký magistrát bude pro veřejnost otevřený pouze v pondělí a ve středu, v ostatní dny budou moci své záležitosti vyřídit klienti, kteří jsou již…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme