Hradecké ANO nabídlo křeslo primátora ODS. Ta zatím na nabídku nekývla

Kdo nakonec usedne do primátorského křesla?
Kdo nakonec usedne do primátorského křesla? | autor: hradeckralove.cz

Už je to pár dní, co se uzavřely volební místnosti a Hradec stále ještě nemá vedení. Strany, které se díky přízni voličů do zastupitelstva dostaly, stále jednají. V podstatě spolu bojují hnutí ANO a Hradecký demokratický klub. Jde o to, komu se povede strany, které získaly méně mandátů, přetáhnout na svou stranu. Na vyjednávací schůzce v úterý večer ANO nabídlo ODS post primátora za to, že s ním vstoupí do koalice. Informaci přinesl Hradecký deník.

"V zájmu vytvoření koalice jsme ODS nabídli pozici primátora. A to bez určení jména," uvedla pro Deník lídryně ANO Monika Štayrová s tím, že obě strany se opět sejdou v pátek. Pokud ODS na nabídku kývne, vznikne v Hradci koalice ANO, ODS a Změna pro Hradec s podporou Zelených. Tato koalice by v 37 členném zastupitelstvu měla 19 křesel.

Jedná se i v druhém táboře, tam však takto konkrétní nabídky zatím nepadly. Alespoň ne oficiálně. HDK by mohlo utvořit koalici s Piráty, Koalicí pro Hradec a ODS. To by pak dohromady měli 22 křesel. Piráti však v sobotu prostřednictvím svého lídra Petra Vrbického prohlásili, že se jim nelíbí ani ANO ani HDK. "Stále ještě jednáme, tak nechci říkat žádné závěry. V příštích dnech budeme chytřejší," nechtěl se do spekulací pouštět Zdeněk Fink, jednička HDK a současný primátor.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradec poslal do ukrajinského Černihivu 4 tisíce euro na vodní čerpadlo

Hradec Králové se od začátku rusko-ukrajinského konfliktu snaží pomoci ukrajinským uprchlíkům i svému partnerskému městu Černihiv na Ukrajině. V březnu byla založena sbírka na pomoc obnovy partnerského města, kde se doposud podařilo vybrat více než 300 tisíc korun. Část peněz…
Čtěte více

Poslední kiosek na Pražském mostě čeká na rekonstrukci

Kotěrovy kiosky na Pražském mostu v posledních šesti letech procházely postupnou renovací. Na jaře zahájila stavební firma opravy toho posledního, který je umístěn na Tylově nábřeží na levé straně Pražského mostu ve směru k historickému centru města. V rámci rekonstrukce dojde k…
Čtěte více

Básně, hry i písničky zní z Poesiomatu na Tylově nábřeží

Na Tylově nábřeží v Hradci byl během pondělního odpoledne za přítomnosti primátora města Alexandra Hrabálka slavnostně odhalen Poesiomat, jehož autorem je Ondřej Kobza. Jedná se o kovové zařízení ve tvaru trubky, které po zatočení klikou nabídne zájemcům výklad o významných…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme