Hradecké ANO nabídlo křeslo primátora ODS. Ta zatím na nabídku nekývla

Kdo nakonec usedne do primátorského křesla?
Kdo nakonec usedne do primátorského křesla? | autor: hradeckralove.cz

Už je to pár dní, co se uzavřely volební místnosti a Hradec stále ještě nemá vedení. Strany, které se díky přízni voličů do zastupitelstva dostaly, stále jednají. V podstatě spolu bojují hnutí ANO a Hradecký demokratický klub. Jde o to, komu se povede strany, které získaly méně mandátů, přetáhnout na svou stranu. Na vyjednávací schůzce v úterý večer ANO nabídlo ODS post primátora za to, že s ním vstoupí do koalice. Informaci přinesl Hradecký deník.

"V zájmu vytvoření koalice jsme ODS nabídli pozici primátora. A to bez určení jména," uvedla pro Deník lídryně ANO Monika Štayrová s tím, že obě strany se opět sejdou v pátek. Pokud ODS na nabídku kývne, vznikne v Hradci koalice ANO, ODS a Změna pro Hradec s podporou Zelených. Tato koalice by v 37 členném zastupitelstvu měla 19 křesel.

Jedná se i v druhém táboře, tam však takto konkrétní nabídky zatím nepadly. Alespoň ne oficiálně. HDK by mohlo utvořit koalici s Piráty, Koalicí pro Hradec a ODS. To by pak dohromady měli 22 křesel. Piráti však v sobotu prostřednictvím svého lídra Petra Vrbického prohlásili, že se jim nelíbí ani ANO ani HDK. "Stále ještě jednáme, tak nechci říkat žádné závěry. V příštích dnech budeme chytřejší," nechtěl se do spekulací pouštět Zdeněk Fink, jednička HDK a současný primátor.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Cyklovraky připoutané ke stromům a zábradlí už mizejí z hradeckých ulic

V polovině října město dokončilo mapování cyklovraků a kol, o která již delší dobu nejeví jejich majitelé zájem, zabírají parkovací místa a snižují atraktivitu veřejných prostranství. První vraky začínají z veřejných míst mizet už během dnešního dne, o jejich odstranění se…
Čtěte více

O zvýhodněné byty zažádalo 580 lidí. Losovat se bude dnes a 6. prosince

Příjem žádostí o pronájem startovacích bytů a zvýhodněných bytů pro rodiny s dětmi v Hradci Králové byl už ukončen. Na magistrát jich dorazilo celkem 580. Největší zájem byl o byty s dispozicí 2+KK, naopak nejméně žádostí město přijalo na pronájem bytů pro rodiny s dětmi. O…
Čtěte více

Na hradeckém magistrátu bude možné platit u automatů, vyjdou na necelý milion

Magistrát města Hradce Králové připravuje pro občany novinku. Od března bude možné k platbě správních a místních poplatků využívat dva nové platební automaty, které budou v budovách magistrátu a odboru dopravy přijímat pouze bezhotovostní platby. Rada města schválila…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme