Hradecká V8 se stěhuje, americké bouráky obsadí letiště

| autor: Archiv Hradecká V8

Přehlídka amerických aut Hradecká Vosmička již po patnácté rozburácí Hradec Králové. Sraz milovníků nablýskaných aut proběhne třetí srpnový víkend 19. - 21.8. Novinkou je místo konání. Z areálu Správčického písniku se Vosmička nově přesune na nedaleké hradecké letiště. Program akce slibuje plný víkend nejen naleštěných aut, ale i hudby a soutěží.

Hradecká vosmička patří mezi největší akce tohoto typu v ČR. Každoročně dorazí více než 400 nadupaných kár. K vidění budou různé modely známých americkýh značek, např. Corvetta, Mustang, Ford nebo Cadillac. Letos navíc míří na letiště nejen majitelé osobních vozů, ale také trucků.

Program láká nejen na auta, ale i na hudbu a soutěže

Pro návštěvníky i účastníky se areál otevře v pátek 19. srpna ve 13 hodin. V podvečer proběhne ukázková jízda Hradcem. Další program bude patřit hudbě, vystoupí Prague Rockabilly Cats a hradecká skupina Three Wild Guns.

V sobotu brzy ráno začne letiště ožívat burácením silných motorů. Zahájení je plánováno na 9 hodin, kdy mají "ameriky" oficiální příjezd. Protože hradecké letiště nabízí ideální využití, budou soutěže ušité rychlým kolům opravdu na míru. Diváci se mohou těšit na různé soutěže: sprinty, couvání na přesnost, Burn out – pálení gum nebo Útěk z banky. Odpoledne to na pódiu rozjede kapela Elvisovi sirotci a večer Charlie Slavík revenue a The Mordors gang.

Na účastníky akce čeká doprovodný program jako volba Miss V8, ukázka Pole dance i Sound Contest - soutěž o nejbrutálnější hlas a zvuk nebo ukázky amerického fotbalu hráčů Dragons HK. Jako každoročně, bude i letos losována tombola o zajímavé ceny.

V průběhu let Hradecká V8 vystřídala několik míst. První sraz proběhl na parkovišti hradeckého Futura, další ročníky na Stříbrném rybníku. Loni se akce konala u Správčického písníku, letos organizátoři přehlídku přesunuli na hradecké letiště. A slibují, že letošní ročník bude opět pořádná jízda.  

autor: Archiv Hradecká V8
autor: Archiv Hradecká V8
autor: Archiv Hradecká V8
autor: Archiv Hradecká V8
 Hradecká V8 Hradecká V8
autor: Archiv

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.
Mohlo by se hodit
Doporučujeme