Štítky: | Škola |

Hradecká škola pro děti se sluchovým postižením získala prestižní ocenění

Škola pro neslyšící získala cenu.
Škola pro neslyšící získala cenu. | autor: kr-kralovehradecky.cz

Vyšší odborná škola, střední škola, základní a mateřská škola Štefánikova v Hradci Králové, která vzdělává žáky se sluchovým postižením a poskytuje i sociální službu rané péče a poradenství, obdržela prestižní ocenění Excelentní organizace. Ve 20. ročníku soutěže Národní ceny České republiky získala 2. místo v programu Excelence.

„Úspěch naší krajské školy, která se věnuje vzdělávání dětí s vadami sluchu, mě velmi těší. Prestižní ocenění dokazuje vynikající práci všech zaměstnanců školy. Pod vedením ředitelky Ivy Rindové, které děkuji za skvělou reprezentaci Královéhradeckého kraje, ji všichni dělají skvěle a s nadšením. Škola je svým propracovaným systémem managementu dobrým příkladem pro ostatní,“ sděluje náměstkyně hejtmana Martina Berdychová.

Vyšší odborná škola, střední škola, základní a mateřská škola Štefánikova z Hradce Králové jako jediná v Česku pomáhá dětem se sluchovou vadou od narození až po dospělost, poskytuje sociální službu rané péče a poradenství a vzdělává i tlumočníky českého znakového jazyka. Cenu s mezinárodním rozměrem, která je udělována v 80 zemích světa podle jednotných pravidel, získala v programu Excelence v kategorii Chytré inovace – vzdělávání – věda a výzkum. Umístila se na druhém místě.

„Vždy jsme kladli důraz především na kvalitu vzdělávání a pracovali na metodice. Rozvoj dětí jsme vnímali v celé šíři, a to od rané péče pro rodiny s nejmenšími dětmi až po vzdělávání žáků a studentů a jejich kvalitní přípravu na možný start vysokoškolského studia. S tím úzce souvisí rozvoj jediné vyšší odborné školy pro vzdělávání tlumočníků českého znakového jazyka a poskytování tlumočnických služeb v naší zemi,“ vysvětluje ředitelka Iva Rindová.

Národní ceny České republiky vyhlašuje ministerstvo průmyslu a obchodu a Rada kvality České republiky. Letošní 20. ročník soutěže měl čtyři hlavní kategorie, a to za kvalitu v programu Excelence, za kvalitu v programu Start plus, za společenskou odpovědnost a za kvalitu v rodinném podnikání. Ceny získávají organizace z veřejného sektoru a podnikatelé, kdy nezávislí hodnotitelé posuzují jejich činnost, plnění potřeb zákazníků a klientů, efektivnost a inovace.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

V pátek se v hradeckých školách bude učit

V úterý ministr zdravotnictví doporučil ředitelům základních a středních škol vyhlásit na pátek 25. září ředitelské volno. Rozhodnutí uzavřít městské základní školy bylo ponecháno na ředitelích, mezi kterými došlo ke shodě. Výsledkem je, že všechny hradecké základní školy…
Čtěte více

Do hradeckých základních škol jdou desítky milionů. Žáci dostanou modernizované učebny i jídelny

Hradecké školy se během letních prázdnin promění, pro žáky budou připravené modernizované učebny a vybavení, v některých školách dojde k zásadním opravám nebo investicím do nového gastro zařízení. Na většině škol již byly stavební práce zahájeny. Kromě rozsáhlé…
Čtěte více

Platby za mateřskou školu a družinu budou rodičům vráceny

Hradecká radnice se snaží lidem ulehčit situaci, která vznikla s ohledem na prodloužení krizových opatření vlády. Zápisy do prvních ročníků základních škol budou probíhat od 1. do 30. dubna, a to především elektronicky. Ve výjimečných případech pak mohou rodiče zapsat budoucí…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme