Hradecká radnice zpracovává nové lokality pro továrnu Ronalu

Několik nových lokalit pro případnou výstavbu továrny Ronal v Hradci Králové zpracovává v současné době královéhradecká radnice. Jak uvedl primátor Hradce Králové Oldřich Vlasák, město má v současné době 7 návrhů lokalit, které mu předložily různé subjekty. Jedná se o areály podniků ZVU, ČKD, skladištní oblast, Slatinu, severní zónu, Plačice a Hradubická.
Vybrané lokality musí však podle Vlasáka vyhovovat požadavkům Ronalu. Měly by mít mimo jiné rozsah 6 - 8 hektarů, být ekologicky nezatížené a v souladu s územním plánem. "Řada těchto lokalit ale podmínky Ronalu nesplňuje," řekl Vlasák.

Výstavba továrny Ronal měla začít již letos v lednu v lokalitě Třebeš. Tamní občané však poukázali na nesrovnalosti v územním plánu, ze kterých vyplývá, že Třebeš není určená pro podniky podobného typu. V případě, že by si Ronal jednu z navrhovaných lokalit vybral, převede pozemky z Třebše, které od hradecké radnice před časem vykoupil, zpět na město. Představitelé společnosti uvedli, že v Hradci Králové chtějí i nadále zůstat. V současné době mají však nabídky na umístění továrny z jiných českých měst i z Polska.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme