Hradecká radnice upravila ceny za parkování

Novou vyhlášku o parkování v Hradci Králové schválila na svém posledním zasedání rada města. Změnu by měli přivítat především motoristé, protože podle nových tarifů zaplatí méně než doposud. Jak uvedl primátor Hradce Králové Oldřich Vlasák, nová vyhláška o parkovném se týká především centra města včetně městské památkové rezervace.
Za hodinové stání zaplatí řidiči od prvního dubna deset korun, což je o dvě koruny méně než se platí nyní. Minimální parkovné činí 5 korun, v tomto případě mohou řidiči nechat svůj vůz odstavený 30 minut. V městské památkové rezervaci zaplatí řidiči 5 korun za první půlhodinu, každých dalších 30 minut jhe bude stát dvojnásobek této sumy. "Cenu v městské památkové rezervaci jsme tímto způsobem upravili vědomě. Nechceme, aby se historické jádro město stalo normálním parkovištěm," řekl Vlasák.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme