Hradecká radnice se nechce vzdát mezinárodního leteckého festivalu

Pořádání Mezinárodního leteckého festivalu CIAF chce i pro příští roky pro město zachovat radnice v Hradci Králové. V souvislosti s plánovaným odchodem armády z královéhradeckého letiště to uvedl primátor Oldřich Vlasák.
Vedení města chce o pokračování leteckých přehlídek jednat s ministrem obrany Jaroslavem Tvrdíkem. "Chci ministru Tvrdíkovi nabídnout pořádání CIAFu v Hradci Králové za symbolický pronájem," řekl Vlasák. Podle primátorovy vize armáda na konkrétní týden potřebný pro přípravu festivalu obsadí letiště a bude zabezpečovat provoz spojený s pořádáním festivalu.

Mezinárodní letecký festival CIAF se těší velké přízni návštěvníků. Akci každoročně navštíví desítky tisíc milovníků letadel. Na přípravě festivalu se mimo jiné podílí Velitelství vzdušných sil Armády České republiky. Podle prvních informací by tak byl letošní ročník CIAFu v souvislosti s odchodem armády z hradeckého letiště ročníkem posledním.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme