Hradecká radnice podpoří podnikatele snížením nájmu

Podporu některým podnikatelům formou snížení nájemného z nebytových prostor odsouhlasila minulý měsíc královéhradecká rada města. Jak uvedl ekonomický náměstek primátora Alois Tuháček, snížení nájmu se týká obchodníků na Benešově třídě. Ti totiž přišli v souvislosti s otevřením několika supermarketů o mnoho zákazníků, což pro malé obchody znamená existenční problémy.
"Rada schválila návrh snížit na Benešově třídě nájemné z nebytových prostor na průměr 700 korun za metr čtverečný a rok za provozní plochy v prvním a druhém podlaží," uvedl Tuháček. V praxi to znamená snížení nájmu až o dvě třetiny. Každý nájemce si však musí podle náměstka o snížení nájmu požádat. "Hlavně jde o to, aby se jednoho brzkého dne nestalo, že Benešova třída a především lidé, kteří v ní žijí, nezůstali bez obchodů," řekl Tuháček. Město se podle něj musí chovat jako podnikatelský subjekt. Kdyby na Benešově třídě řada obchodů skončila, i příjem města z nájmů by byl takřka nulový, dodal. Podobné řešení hodlá královéhradecká radnice aplikovat i v jiných lokalitách včetně centra města. Také zde je podle Tuháčka řada podnikatelů, kterým existence nových supermarketů působí objektivní problémy.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme