Hradecká radnice opět nevyvěsí tibetskou vlajku

Akce Vlajka pro Tibet ani letos neproběhne v Hradci Králové za oficiální podpory magistrátu města. V porovnání s loňským rokem však došlo k posunu a hradecká radnice tentokrát hodlá organizátorům upozorňujícím na porušování lidských práv v Tibetu vyjít vstříc.
"Idea nám není cizí, ale není to role magistrátu podobné věci organizovat a zajišťovat. Nikomu bránit nebudeme, vlajku zapůjčíme," uvedl tiskový mluvčí magistrátu Jan Krejza. Podle Krejzy není na samosprávě, aby se do podobných akcí zapojovala "Domníváme se, že tyto myšlenky by mělo prosazovat ministerstvo zahraničí a ne radnice," řekl Krejza.

Hradec Králové byl před devíti lety jedním ze čtyř českých měst, která se vyvěšením tibetské vlaky a organizováním protestních akcí připojila k celosvětovým protestům proti porušování lidských práv Tibeťanů, jejichž území okupuje Čína. V roce 1999 však nové hradecké zastupitelstvo návrh na další podporu radnice akci Vlajka pro Tibet odmítlo.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme