Hradecká radnice má nové zájemce o investorství dopravního terminálu

Novou dopravně-urbanisticko-architektonickou studii na podobu budoucího dopravního terminálu chce nechat zhotovit královéhradecká radnice. Uvedl to primátor Hradce Králové Oldřich Vlasák.
Nové autobusové nádraží se bude nacházet v blízkosti hlavního vlakového nádraží a budovy VČE. "Tím, že nemáme dosud autobusové nádraží, máme šanci vybudovat moderní terminál," řekl Vlasák. Podle primátora si město nechává prozatím zhotovit pouze studii, aby měl případný investor ještě prostor pro vlastní realizaci. "Součástí terminálu může být třeba zábavní centrum," dodal.

Hradecká radnice hledala investora pro výstavbu terminálu do konce února. Do tohoto termínu se však žádný vážný zájemce nepřihlásil a město chtělo autobusové nádraží v podstatně skromnější podobě financovat z vlastních zdrojů. V průběhu uplynulých dnů však zájem projevili dva nové subjekty. Město však už nechce čekat a proto přikročilo ke zpracování studie. S výstavbou by se mělo začít v polovině příštího roku, vlastní práce by měly trvat zhruba jeden rok.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme