Hradecká ODS a ANO dohodly menšinovou vládu, ještě jednají s opozicí

Magistrát města Hradec Králové.
Magistrát města Hradec Králové. | autor: hradeckralove.cz

Hradec Králové bude mít do příštích komunálních voleb v roce 2022 menšinovou vládu ODS s hnutím ANO. Na další spolupráci se podle informací serveru iDNES.cz domluvili oba stávající partneři, které nedávno opustili koaliční spojenci ze Změny a Zelených.

Jasno je od středečního večera, kdy se zástupci ODS a ANO znovu potkali poté, co zástupci Změny a Zelených v listopadu vypověděli koaliční smlouvu.

„Byla to velmi konstruktivní schůzka, kde jsme se dohodli, jak bychom si naši spolupráci představovali a jakým způsobem budeme vyjednávat s našimi opozičními partnery,“ řekl hradecký primátor Alexandr Hrabálek (ODS).

„Schůzka dopadla dobře. Koalice by měla pokračovat, nyní to budeme projednávat s opozičními stranami a žádat je o jejich podporu,“ navázal předseda zastupitelského klubu ANO Pavel Marek.

Podle něj je už na stole i návrh rozdělení funkcí v nejužším vedení. „Došlo k mírným úpravám, které však nejprve probereme s opozičními stranami a případně budeme pro jednotlivé nominanty získávat podporu. Do té doby funkce a posty náměstků nebudeme komentovat,“ sdělil Marek.

Podle původního plánu po rozpadu trojkoalice ANO navrhlo jako náměstky primátora nynější členy rady Pavla Marka, jenž by dostal na starost ekonomiku, dotace a kulturu, a Andreu Turkovou. Ta by se starala o sociální oblast, zdravotnictví, školství a životní prostředí. Tato gesce nyní připadá Martinu Hanouskovi (Změna a Zelení), jenž bude na lednovém zastupitelstvu opět nejspíš čelit návrhu na odvolání z vedení.

V prosinci hradečtí zastupitelé po bouřlivé diskuzi odvolali náměstkyni primátora pro oblast správy městského majetku a městských organizací Věru Pourovou (ANO) a radního Jiřího Langera (ANO) z funkce pověřeného zastupitele pro tvorbu územního plánu města.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Za pár týdnů se začne opravovat křižovatka Fortna. Bude uzavřená až do konce roku

V polovině března by se měla začít rekonstruovat křižovatka Fortna pod schodištěm Bono publico spolu s přestupním terminálem. Od dubna by měla oblast křižovatky provázet úplná uzavírka přibližně do konce roku, díky které se podaří rekonstrukci zkrátit o několik měsíců. Během…
Čtěte více

Hradec má schválený rozpočet. Největší investice jsou stadion, Střezina, lávka a dopravní systém

Na pondělním mimořádném zasedání schválili hradečtí zastupitelé rozpočet města na rok 2022. Ten počítá se schodkem 507 milionů korun při příjmech 2,29 miliardy korun a výdajích 2,79 miliardy korun. Investice město letos plánuje ve výši téměř 700 milionů korun. Největšími…
Čtěte více

Na hradeckém magistrátu bude možné platit u automatů, vyjdou na necelý milion

Magistrát města Hradce Králové připravuje pro občany novinku. Od března bude možné k platbě správních a místních poplatků využívat dva nové platební automaty, které budou v budovách magistrátu a odboru dopravy přijímat pouze bezhotovostní platby. Rada města schválila…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme