Hradecká ODS a ANO dohodly menšinovou vládu, ještě jednají s opozicí

Magistrát města Hradec Králové.
Magistrát města Hradec Králové. | autor: hradeckralove.cz

Hradec Králové bude mít do příštích komunálních voleb v roce 2022 menšinovou vládu ODS s hnutím ANO. Na další spolupráci se podle informací serveru iDNES.cz domluvili oba stávající partneři, které nedávno opustili koaliční spojenci ze Změny a Zelených.

Jasno je od středečního večera, kdy se zástupci ODS a ANO znovu potkali poté, co zástupci Změny a Zelených v listopadu vypověděli koaliční smlouvu.

„Byla to velmi konstruktivní schůzka, kde jsme se dohodli, jak bychom si naši spolupráci představovali a jakým způsobem budeme vyjednávat s našimi opozičními partnery,“ řekl hradecký primátor Alexandr Hrabálek (ODS).

„Schůzka dopadla dobře. Koalice by měla pokračovat, nyní to budeme projednávat s opozičními stranami a žádat je o jejich podporu,“ navázal předseda zastupitelského klubu ANO Pavel Marek.

Podle něj je už na stole i návrh rozdělení funkcí v nejužším vedení. „Došlo k mírným úpravám, které však nejprve probereme s opozičními stranami a případně budeme pro jednotlivé nominanty získávat podporu. Do té doby funkce a posty náměstků nebudeme komentovat,“ sdělil Marek.

Podle původního plánu po rozpadu trojkoalice ANO navrhlo jako náměstky primátora nynější členy rady Pavla Marka, jenž by dostal na starost ekonomiku, dotace a kulturu, a Andreu Turkovou. Ta by se starala o sociální oblast, zdravotnictví, školství a životní prostředí. Tato gesce nyní připadá Martinu Hanouskovi (Změna a Zelení), jenž bude na lednovém zastupitelstvu opět nejspíš čelit návrhu na odvolání z vedení.

V prosinci hradečtí zastupitelé po bouřlivé diskuzi odvolali náměstkyni primátora pro oblast správy městského majetku a městských organizací Věru Pourovou (ANO) a radního Jiřího Langera (ANO) z funkce pověřeného zastupitele pro tvorbu územního plánu města.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Pandemie zamávala s městským rozpočtem, Hradec rezervuje na dopady krize 150 milionů

Hradec Králové si podobně jako loni rezervuje na dopady koronavirové krize 150 milionů korun z výsledku hospodaření v předchozím roce. Za rok 2020 totiž hospodaření skončilo kladným saldem 229 milionů korun. Zbývajících 79 milionů korun umožní uskutečnit…
Čtěte více

Hradecká koalice padla. Změna a Zelení vypověděli koaliční smlouvu

Vleklá krize na hradecké radnici skončila rozpadem koalice. Uskupení Změna pro Hradec a Zelení ve čtvrtek vypovědělo koaliční smlouvu s ODS a ANO. Důvodem jsou "silně narušené vzájemné vztahy".
Čtěte více

Magistrát omezil úřední hodiny, nemocnice otevřelo kvůli frontám třetí odběrové místo

Odběrové centrum COVID-19 ve Fakultní nemocnici Hradec Králové od čtvrtka zřídilo třetí odběrové místo, protože  výrazně vzrostl počet zájemců o provádění odběrů. V souvislosti s usnesením vlády upravil Magistrát města Hradec Králové přístup do objektu a úřední hodiny…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme