Hradecká ODS a ANO dohodly menšinovou vládu, ještě jednají s opozicí

Magistrát města Hradec Králové.
Magistrát města Hradec Králové. | autor: hradeckralove.cz

Hradec Králové bude mít do příštích komunálních voleb v roce 2022 menšinovou vládu ODS s hnutím ANO. Na další spolupráci se podle informací serveru iDNES.cz domluvili oba stávající partneři, které nedávno opustili koaliční spojenci ze Změny a Zelených.

Jasno je od středečního večera, kdy se zástupci ODS a ANO znovu potkali poté, co zástupci Změny a Zelených v listopadu vypověděli koaliční smlouvu.

„Byla to velmi konstruktivní schůzka, kde jsme se dohodli, jak bychom si naši spolupráci představovali a jakým způsobem budeme vyjednávat s našimi opozičními partnery,“ řekl hradecký primátor Alexandr Hrabálek (ODS).

„Schůzka dopadla dobře. Koalice by měla pokračovat, nyní to budeme projednávat s opozičními stranami a žádat je o jejich podporu,“ navázal předseda zastupitelského klubu ANO Pavel Marek.

Podle něj je už na stole i návrh rozdělení funkcí v nejužším vedení. „Došlo k mírným úpravám, které však nejprve probereme s opozičními stranami a případně budeme pro jednotlivé nominanty získávat podporu. Do té doby funkce a posty náměstků nebudeme komentovat,“ sdělil Marek.

Podle původního plánu po rozpadu trojkoalice ANO navrhlo jako náměstky primátora nynější členy rady Pavla Marka, jenž by dostal na starost ekonomiku, dotace a kulturu, a Andreu Turkovou. Ta by se starala o sociální oblast, zdravotnictví, školství a životní prostředí. Tato gesce nyní připadá Martinu Hanouskovi (Změna a Zelení), jenž bude na lednovém zastupitelstvu opět nejspíš čelit návrhu na odvolání z vedení.

V prosinci hradečtí zastupitelé po bouřlivé diskuzi odvolali náměstkyni primátora pro oblast správy městského majetku a městských organizací Věru Pourovou (ANO) a radního Jiřího Langera (ANO) z funkce pověřeného zastupitele pro tvorbu územního plánu města.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Lidé chtějí Pro(budit) Hradec. Poslali 49 projektů

Lidé se zapojili do prvního ročníku projektu s názvem Pro(buď) Hradec. Město obdrželo 49 projektů, z toho 27 malých a 19 velkých, další tři projekty zatím ještě nebyly rozřazeny. Zřízení participatního rozočtu umožňuje veřejnosti uskutečnit projekty, které si lidé sami navrhnou.…
Čtěte více

Stížnosti se na magistrát dostanou skrze aplikaci. Vyřešila se jich už tisícovka

Aplikaci Munipolis, díky které je možné nahlašovat drobné závady nebo upozornit na nedostatky ve veřejném prostoru, si od spuštění v loňském říjnu stáhly téměř dva tisíce uživatelů. Jejím prostřednictvím se již podařilo vyřešit tisíc případů po celém Hradci. Aplikace kromě…
Čtěte více

Hradec spustil aplikaci, díky které můžete upozorňovat na problémy ve městě

Hradecký magistrát spustil od října novou aplikaci MUNIPOLIS, díky které je možné nahlašovat drobné závady nebo upozornit na nedostatky, které lze v krátkém čase napravit a vyřešit. Zaregistrovaní uživatelé budou včas informováni o krizových událostech, o varováních z ČHMÚ, o…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme