Štítky: | Atrium | koronavirus | očkování |

Hradecká nemocnice otevře v OC Atrium očkovací centrum bez nutnosti předchozí registrace

V OC Atrium bude očkovací centrum.
V OC Atrium bude očkovací centrum. | autor: touristcentrum.cz

Nové očkovací centrum, které umožní aplikaci vakcíny proti COVID-19 předem neregistrovaným zájemcům, začne od středy 28. července fungovat v Obchodním centru Atrium v Hradci Králové. Centrum bude v provozu v pracovních dnech od 13:00 do 18:00 hodin a zájemci o očkování ho naleznou v 1. patře obchodního centra.

Očkovací centrum umožní očkování zájemcům starším 16 let. Mladší a samoplátci, například cizinci, musí i nadále využívat možnosti registrace v některém ze stávajících očkovacích center v regionu. Centrum bude používat k očkování vakcínu společnosti Pfizer/Biontech.

„Věříme, že do centra dorazí ti zájemci, kteří dosud možnost očkování z různých důvodů nevyužili a centrum přispěje k vakcinaci dalších obyvatel regionu,“ uvedl ředitel fakultní nemocnice Vladimír Palička.

Kapacita centra je nyní kolem stovky podaných vakcín denně, kapacita a provozní doba může být upravena podle zájmu o očkování. Centrum provozuje Fakultní nemocnice Hradec Králové, na provozu centra spolupracuje také Krajský úřad Královéhradeckého kraje.

Fakultní nemocnice Hradec Králové i nadále zajišťuje provoz Očkovacího centra přímo v areálu nemocnice, kam se lidé mohou objednávat prostřednictvím registrací. „V Očkovacím centru jsme od začátku ledna podali na 140.000 dávek vakcín proti COVID-19. Nové centrum v centru města jsme zřídili, abychom zjednodušili přístup k očkování dalším skupinám obyvatel,“ dodal profesor Palička.

Hradec Králové se stal dalším městem, kde očkovací místa bez nutnosti předchozí registrace vznikla, několik jich již funguje v Praze či například v Brně a Ostravě. Možnost očkování bez registrace nabízejí také další zdravotnická zařízení v Královéhradeckém kraji.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

V hradecké nemocnici leží asi sedm desítek pacientů s COVID-19, třetina je ve vážném stavu

Také v hradecké fakultní nemocnici stoupá počet pacientů s COVID-19, kteří vyžadují hospitalizaci. Nemocnice musela několik svých pracovišť proměnit v covidové jednotky, současně s tím musí omezovat některé neakutní výkony. V nemocnici bylo minulý týden hospitalizováno zhruba…
Čtěte více

V hradecké nemocnici leží 30 lidí s covidem, začínají se omezovat neakutní operace

Hradecká fakultní nemocnice, která v posledních týdnech eviduje nárůst pacientů s COVID-19 vyžadujících hospitalizaci, postupně otevírá další oddělení zajišťující péči o pacienty s covidovou infekcí. Současně s tím nemocnice musela mírně omezit neakutní operace, péče o akutní…
Čtěte více

Od středy nesmějí za pacienty hradecké fakultní nemocnice návštěvy

Hradecká fakultní nemocnice vyhlašuje s platností od středy 3. listopadu plošný zákaz návštěv. Důvodem je zhoršující se epidemiologická situace covidu-19 na Hradecku. Opatření bude platit až do odvolání. V kraji není sama, už o víkendu oznámila plošný zákaz návštěv Oblastní…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme