Štítky: | Atrium | koronavirus | očkování |

Hradecká nemocnice otevře v OC Atrium očkovací centrum bez nutnosti předchozí registrace

V OC Atrium bude očkovací centrum.
V OC Atrium bude očkovací centrum. | autor: touristcentrum.cz

Nové očkovací centrum, které umožní aplikaci vakcíny proti COVID-19 předem neregistrovaným zájemcům, začne od středy 28. července fungovat v Obchodním centru Atrium v Hradci Králové. Centrum bude v provozu v pracovních dnech od 13:00 do 18:00 hodin a zájemci o očkování ho naleznou v 1. patře obchodního centra.

Očkovací centrum umožní očkování zájemcům starším 16 let. Mladší a samoplátci, například cizinci, musí i nadále využívat možnosti registrace v některém ze stávajících očkovacích center v regionu. Centrum bude používat k očkování vakcínu společnosti Pfizer/Biontech.

„Věříme, že do centra dorazí ti zájemci, kteří dosud možnost očkování z různých důvodů nevyužili a centrum přispěje k vakcinaci dalších obyvatel regionu,“ uvedl ředitel fakultní nemocnice Vladimír Palička.

Kapacita centra je nyní kolem stovky podaných vakcín denně, kapacita a provozní doba může být upravena podle zájmu o očkování. Centrum provozuje Fakultní nemocnice Hradec Králové, na provozu centra spolupracuje také Krajský úřad Královéhradeckého kraje.

Fakultní nemocnice Hradec Králové i nadále zajišťuje provoz Očkovacího centra přímo v areálu nemocnice, kam se lidé mohou objednávat prostřednictvím registrací. „V Očkovacím centru jsme od začátku ledna podali na 140.000 dávek vakcín proti COVID-19. Nové centrum v centru města jsme zřídili, abychom zjednodušili přístup k očkování dalším skupinám obyvatel,“ dodal profesor Palička.

Hradec Králové se stal dalším městem, kde očkovací místa bez nutnosti předchozí registrace vznikla, několik jich již funguje v Praze či například v Brně a Ostravě. Možnost očkování bez registrace nabízejí také další zdravotnická zařízení v Královéhradeckém kraji.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Očkovat se proti koronaviru bez rezervace můžete už jen ve fakultní nemocnici, centrum v OC Atrium skončilo

Očkovací centrum proti COVID-19 bez nutnosti předchozí registrace, které fungovalo v OC Atrium v Hradci Králové, ukončilo svou činnost. Za dobu svého provozu od konce července centrum aplikovalo zájemcům téměř pět tisíc dávek vakcíny. Od pondělí očkování bez předchozí registrace…
Čtěte více

Na školách v kraji se potvrdilo pouze 11 případů covid-19. S testováním se už přestalo

Minulý týden skončilo testování ve školách. V Královéhradeckém kraji testy ukázaly minimum případů nákazy covid-19. Z více jak 163 tisíc provedených testů vyšlo pozitivně pouze 38. PCR testy následně potvrdily 11 nakažených.
Čtěte více

Hradecká fakultní nemocnice podala více než 150 tisíc dávek vakcíny proti koronaviru

Očkovací centrum Fakultní nemocnice Hradec Králové překonalo hranici 150 000 podaných dávek vakcíny proti COVID-19 a pokračuje v průběžném očkování předem registrovaných zájemců. Lidé, kteří se chtějí nechat očkovat bez registrace mohou využít v pracovních dnech od 13:00 do 18…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme