Hradecká nemocnice bude mít nového ředitele, Vladimír Palička chce končit

Vladimír Palička, ředitel nemocnice
Vladimír Palička, ředitel nemocnice | autor: čls jep

Ředitel Fakultní nemocnice Hradec Králové Vladimír Palička požádal ministra zdravotnictví Vlastimila Válka o uvolnění z funkce ředitele Fakultní nemocnice. Pan ministr jeho žádost přijal, požádal ho však, aby nemocnici vedl i nadále, do doby, než Ministerstvo zdravotnictví ve výběrovém řízení vybere vhodného nástupce. Mělo by to být v září. Konkurz na nového ředitele hradecké nemocnice vypíše ministerstvo v nejbližších dnech.

„Nemocnice čelila v posledních letech extrémní zátěži v souvislosti s pandemií COVID-19 a znovu chci poděkovat všem kolegům za spolupráci v této mimořádně náročné době. Nyní je potřeba co nejrychleji dohánět kvůli pandemii odložené neakutní operace a také pokračovat ve všech rozjetých projektech, které jsou pro rozvoj nemocnice zásadní,“ uvedl mimo jiné Palička. „Jako lékař pracuji 52 let, myslím, že je to doba, kdy člověk může uvažovat o tom, že by trochu zvolnil. Nemocnici prospěje, když dostane mladší nové vedení. Žádné jiné důvody nemám než to, že po šesti letech ve funkci je čas, aby člověk zvažoval, jestli má pokračovat, nebo jestli se může věnovat rodině a zálibám,“ upřesnil Palička. Žádného svého nástupce ministrovi nedoporučil.

Ministr vyzdvihl zásluhy profesora Paličky a předal mu Čestné uznání ministra zdravotnictví jako ocenění jeho mnohaleté, úspěšné práce ve zdravotnictví.„Profesor Palička je velkým odborníkem a velmi dobrým ředitelem Fakultní nemocnice Hradec Králové. Děkuji mu za jeho dlouholetou službu, po níž odevzdává nemocnici v lepším stavu, než ve kterém se jejího vedení ujímal. Předpokládám, že profesor Palička se bude i nadále věnovat aktivitám v nemocnici, v čemž mu přeji mnoho zdaru,“ doplnil ministr Válek.

Vladimír Palička byl tehdejším ministrem zdravotnictví jmenován ředitelem nemocnice 9. srpna 2016 na základě výběrového řízení.  V čele nemocnice nahradil kvůli konfliktu zájmu odvolaného Romana Prymulu.Hradecká fakultní nemocnice, která zaměstnává přes 5000 lidí, vždy hospodařila s vyrovnaným rozpočtem. Nemocnici se v posledních letech podařilo například vybudovat přístavbu pro lineární urychlovače či novou moderní budovu Transfuzního oddělení, v současnosti centralizuje laboratorní obory a rozšiřuje pracoviště molekulární biologie, které mimo jiné provádí testování na COVID-19. Nemocnice také pokračuje v přípravách projektu Modernizace chirurgických oborů a také v přípravě stavby nové budovy Kliniky infekčních nemocí.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Část bývalé ubytovny sester by mohla od srpna sloužit ukrajinským uprchlíkům

V bývalé ubytovně sester v Hradci Králové by mohli najít azyl ukrajinští uprchlíci. Radnice si chce vypůjčit prázdný panelák na Moravském Předměstí od fakultní nemocnice a připravit zázemí pro 70 běženců. Už pět let se přitom město snaží získat budovu od státu do svého majetku.…
Čtěte více

Pacientů s covidem v hradecké fakultní nemocnici ubývá

Počet pacientů hospitalizovaných v hradecké fakultní nemocnici s onemocněním COVID-19 i nadále klesá. Začátkem dubna jich bylo v nemocnici hospitalizováno zhruba pět desítek, zatímco na začátku března se číslo pohybovalo kolem 75. Nemocnice připravuje od příštího týdne postupný…
Čtěte více

Semafory u nemocnice zůstávají další rok

Světelná signalizace ve Zborovské ulici na křižovatce u odbočky do fakultní nemocnice zůstane na svém místě další rok. Radní města včera schválili uzavření smlouvy se společností ELTODO, která začátkem roku 2021 provedla instalaci těchto semaforů a zajišťuje také jejich…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme