Hradecká městská policie funguje už 20 let

Strážníky v hradeckých ulicích potkáváme už dvacátý rok
Strážníky v hradeckých ulicích potkáváme už dvacátý rok

Už dvacet let chodí po Hradci Králové městští strážníci. V březnu roku 1992 byla totiž založena Městská policie Hradec Králové, která se ze vcelku malého sboru stala významnou složkou udržování pořádku. Dnes si už bez jejich aut a příslušníků neumíme předsvit život ve městě. „Městská policie byla v našem městě zřízena v březnu roku 1992. V jejich řadách sloužilo dvacet strážníků a její pravomoci byly v souladu s první podobou zákona o obecní policii velmi omezené,“ popsala Eva Čížková, mluvčí hradecké městské policie.

Postupně se však na základě potřeb města a rozšiřování pravomocí začala městská policie měnit. Požadavky na výcvik, výstroj a znalosti strážníků se stávaly stále náročnější a podmínky pro přijetí do městské policie rostly.

Například podle poslední novely zákona v ní mohou sloužit jen středoškolsky a vysokoškolsky vzdělaní lidé, kteří projdou přijímacím řízením. To je složeno z fyzických a psychologických testů i zkoušky ze znalosti zákonů, které prověřuje ministerstvo vnitra.

V současnosti je městská policie profesionálně vybavena a v jejích řadách pracuje 123 žen a mužů.

(Zdroj: Městská policie a Magistrát města Hradce Králové)

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.
Přečtěte si také

Nová auta i zbraně. Městská policie obnovuje své vybavení

Novými služebními vozy a střelnými zbraněmi budou v příštích týdnech disponovat hradečtí strážníci. Stávající vybavení bylo již nevyhovující a pouhá repase by byla příliš nákladná. Radní proto v březnu schválili dodávky jedné stovky zbraní a dvou nových služebních vozidel,…
Čtěte více

Lidé často městské strážníky žádají o úklid listí či uhynulého zvířete. Blokují tak důležitou telefonní linku

„Je tu 10 centimetrů listí, přijeďte!“ - občas zazní ze sluchátka telefonu linky číslo 156. Městští strážníci přijmou za rok téměř 12 500 oznámení. Některá volání tam však vůbec nepatří, zahlcují již tak velmi vytížené operátory a blokují hovory, které jsou důležitější a často…
Čtěte více

Sexshop jim učaroval, jen nedokázali říct, co přesně chtějí

Neobvyklá dvojice navštívila v pátek dopoledne sexshop v centru města. Nedokázala srozumitelně vyjádřit svůj požadavek, ale stále se zdržovala v prostorách prodejny. O pomoc proto byla požádána městská policie. "Dvojice byla vyzvána, aby opustila prodejnu a nastoupila do…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme